کد خبر: ۲۳۸۶۱۲
زمان انتشار: ۱۵:۵۴     ۰۴ مرداد ۱۳۹۳
چهارمین شماره از نشریه " رمز عبور" با عنوان اصلی " محرمانه های 598 " امروز منتشر شد. در شماره مرداد ماه این نشریه که در تبیین دلایل سیاسی، نظامی و اقتصادی پایان جنگ منتشر شده ، ضمن انتشار مصاحبه های خواندنی و گزارش های مختلف ، از چند سند مهم و تاریخی دفاع مقدس هم رونمایی شده است.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از رجانیوز، "رمز عبور" همچنین به صورت اختصاصی و برای نخستین بار ، به نقل از گفتگو های مستند " اتاق جنگ" ، مصاحبه های منتشر نشده و تفصیلی را با آقایان اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی، محسن رضایی، علی شمخانی، جواد لاریجانی و محسن رفیقدوست منتشر کرده است.

در این هفته نامه که فعلا هر ماه منتشر می شود ، آثار و گفتگوهای ویژه ای هم از سردار سرلشکر رشید ، سرلشکر رحیم صفوی ، امیر دریادار سیاری ، سردار ابراهیم حاجی محمدزاده و همچنین رئیس سابق ستاد مشترک ارتش عراق به چشم می خورد.

" پاسخ های آیت الله خامنه ای به پرسش های صریح رزمندگان در روزهای پایانی جنگ " ، " آیا ایران 6 ماه قبل از پیام امام ، قطعنامه 598 را پذیرفته بود؟ " ، " روایت روغنی زنجانی از وضعیت اقتصادی کشور در سال 1367" و ...  از دیگر مطالب خواندنی این نشریه است .

رمز عبور این ماه همچنین " ناگفته هایی از منافقین و روایتی تازه از عملیات مرصاد" را با عنوان " نابودی در چهار زبر " در قالب یک کتاب ضمیمه منتشر کرده است .

در دیباچه این نشریه آمده است : پایان 8 سال دفاع مقدس در تیرماه 1367 را می توان بزرگترین معمای تاریخ انقلاب اسلامی دانست. شکست های پی در پی نظامی، سرگشتگی و عدم اطلاع فرماندهان نظامی، رزمندگان و مردم از آنچه در صحنه سیاست و رزم می گذشت وقتی با تعبیر امام خمینی مبنی بر جام زهر بودن قطعنامه همراه گشت، احساس ناخوشایندی را بر انقلابی ها حاکم کرد که هنوز پس از 26 سال وجود دارد. پایانی که آنقدر ناخوشایند بود که هنوز سران وقت کشور مسئولیتش را بر گردن دیگری می اندازند.

این نشریه به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی کاوه اشتهاردی و سردبیری محمد حسن روزی طلب منتشر می شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها