کد خبر: ۲۳۹۴۸۹
زمان انتشار: ۲۱:۳۸     ۱۰ مرداد ۱۳۹۳
نامه محسن رضایی خطاب به رییس جمهور
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به رییس جمهور اعلام کرد: استقبال مناسب بین المللی از دولت، فرصت ارزشمندی برای یک اقدام جهانی را فراهم ساخته و مناسب‌ترین اقدام بین المللی درشرایط فعلی، خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل جنایتکار است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد: استقبال مناسب بین المللی از دولت فرصت ارزشمندی برای یک اقدام جهانی را فراهم ساخته و مناسب‌ترین اقدام بین المللی درشرایط فعلی، خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل جنایتکار است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

باسلام و تحیت

جنایات جاری رژیم اشغالگر اسرائیل درغزه، بیانگر آن است که  خوی آدمکشی آنان، آنچنان اوج گرفته که اگر فکری اساسی برای مهار و کنترل دژخیمان نشود تمامی ملت‌ها و کشورهای منطقه با یک خطر جدی مواجه خواهند شد.

تعداد شهدای زن و کودک که در فلسطین و لبنان و سوریه بوسیله اسرائیل، از آغاز تاسیس این رژیم تاکنون به شهادت رسیده‌اند از تلفات مشابه در نظام هیتلر هم افزون شده است.

هیچ مکانی در امنیت قرار ندارد. مسجد، مدرسه، بیمارستان، اردوگاه آوارگان و مراکز خبری که در تمامی جنگ‌ها اماکن ممنوعه به حساب می‌آیند مورد حملات مکرر اشغالگران قدس قرار گرفته، در کدام جنگ وحشیانه، سراغ داریم که  تمامی راه‌های هوایی، دریایی و زمینی به روی ارسال دارو و غذا به جنگ زدگان و حمل مجروحان بسته شده باشد؟ براستی دژخیمان اشغالگر قدس با کدامین پشتوانه به چنین جنایاتی روی آورده‌اند؟

به نظر میرسد رژیم صهیونیستی با دو پشتوانه، این جنایات را مرتکب شده و می‌شود:

نخستین پشتوانه، حمایت‌های  سیاسی و اقتصادی کشورهای اروپایی و امریکا است که نه فقط ادامه کشتار بی پناهان فلسطین را در پی داشته بلکه نوعی تشویق وترغیب جنایت کاران صهیونیست، به استمرار  نسل کشی است.

دومین پشتوانه، وجود سلاح‌های غیرقانونی و نامشروع هسته‌ای و شیمیایی در انبارهای این رژیم اشغالگر است که با خاطری آسوده و بی‌محابا به کشتار زنان وکودکان بی دفاع فلسطینی، لبنانی و سوریه‌ای دست می‌زند و تصور می‌کند مادامی که سلاح هسته‌ای و شیمیایی دارد هیچ قدرتی را یارای جلوگیری از جنایات او نیست.

امروزه بر همگان ثابت شده که انبارهای سلاح‌های شیمیایی و هسته‌ای دژخیمان اشغالگر فلسطین (که صلاحیت در اختیار داشتن سلاح متعارف را هم ندارند) به تهدید منطقه و حتی جهان تبدیل شده و لذا مهار و کنترل اسرائیل غاصب، صرفا باخلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی این رژیم سفاک، امکان پذیر است.

این اقدام مهم دو نتیجه قابل توجه دربر خواهد داشت:

1- رژیم غاصب، پشتوانه کشتار ملت مظلوم فلسطین را ازدست می‌دهد و بالطبع، در هجوم به  مردم، احتیاط بیشتری کرده از حملات وحشیانه و کشتارهای دیوانه وار دست بر میدارد.

2- منطقه و کشورهای همسایه از یک خطر بزرگ و تهدید لجام گسیخته، نجات می‌یابد.

اسرائیل جنایتکار با خوی وحشیگری بی سابقه‌اش، ممکن است در ماه‌ها و سال‌های آینده به سایر کشورها هجوم برد. تصور کنیم اگر فردا این رژیم با همین خصلت درندگی  و با سلاح‌های شیمیایی و غیر متعارف، به کشورهای اطراف خود حمله ور شود قتل عام  میلیون‌ها انسان بی گناه، از زن وکودک و بی پناهان را در پی خواهد داشت.

لذا حقیر پیشنهاد می‌کنم که جنابعالی از ظرفیت‌های خود درسازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد بهره گرفته، نقش محوری در خلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی رژیم اشغالگر قدس را عهده دار شوید.

شرایط بین المللی وافکار عمومی جهانیان به گونه‌ای است که بسیاری از دولت‌ها و ملت‌ها با این حرکت اصولی و انسان‌دوستانه، همراه خواهند شد.

ضمن آنکه غرب و آمریکا را یارای مقاومت چندان نخواهد بود.در شرایطی که روسای کشورهای امریکای جنوبی، صدور روادید سفر اسرائیلی‌ها به کشور خود را قطع کرده یا سفرای خود را از تل آویو فرا می‌خوانند و تصریح می‌کنند که دولت اسرائیل یک دولت تروریست است، زمانی که حتی حامیان اسراییل ازجمله دولت انگلیس هم کشته شدن فلسطینیان را جنایتی وحشتناک میخواند یا مقامات سازمان ملل در توضیح و شرح ماجرای جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین به گریه می افتند همه و همه بیانگر تنفر بین المللی از رژیم غاصب قدس است.

در صورت آغاز شدن یک حرکت جدی  و مستمر در خلع سلاح هسته‌ای شیمیایی اشغالگران فلسطین، حمایت‌های اولیه غرب هم از آنان منقطع و به ناچار با ابتکار ایران همراهی خواهند کرد. بدیهی است استقبال مناسب بین المللی  از دولت جنابعالی، فرصت ارزشمندی برای یک اقدام جهانی را فراهم ساخته و مناسبترین اقدام بین المللی درشرایط فعلی جهان، خلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی اسرائیل جنایتکار است که این مهم، میتواند از طریق صدور قطعنامه توسط شورای امنیت یا سازمان ملل و یا از طریق اقدامات قانونی از سوی سازمان کنفرانس اسلامی ، اجلاسیه غیر متعهدها و سایر مجامع بین المللی عملی شود.

علاوه بر این مناسب است یک منشور بین المللیِ مقابله با تروریسم به شرح ذیل تنظیم  و به امضای داوطلبانه  کشورها برسد:

1- خلع سلاح هسته ای و شیمیایی دولت اسرائیل و گروههای تروریستی

2- خروج انبار ذخیره ای تسلیحات آمریکا از سرزمین های اشغالی

3- قطع  صدور روادید مقامات اسرائیل به کشور های امضا کننده منشور

4- برداشتن محاصره غزه با کمک کشور های مصر و اردن

5- استقرار سیستم  پدافند هوایی در منطقه غزه و کرانه باختری

مقرون به ذهن است کشورهای ایران، عراق، سوریه و لبنان آمادگی دارند تا امضا کنندگان اولیه این منشور باشند.

بی تردید این اقدامات مهم ، هم با ارزشهای انقلاب اسلامی ما سازگار بوده وهم عامل وحدت جهان اسلام خواهد شد ضمن اینکه بسیاری ازکشورهای جهان را هم در این حرکت ، با ایران همراه خواهد کرد.

و من الله التوفیق

محسن رضایی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها