کد خبر: ۲۳۹۷۴۸
زمان انتشار: ۲۱:۲۶     ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
به گزارش پایگاه 598،محمدرضا داورزني صبح امروز با حضور در برنامه تلويزيوني ورزش و مردم ابتدا درگذشت حسين معدني سرمربي سابق تيم ملي واليبال ايران را تسليت گفت و اظهار داشت: اميدوارم آن مرحوم در جوار حضرت حق آرام بگيرد. ما حتي ويزاي آمريکا را هم براي وي گرفته بوديم که تيم را در ديدارهاي دوستانه همراهي کند اما چيزي که مقدر الهي بود اتفاق افتاد. حسين معدني يکي از اثرگذارترين مربيان واليبال ايران بود و کمتر در جامعه واليبال فردي را مي‌بينيد که اينقدر محبوب باشد. وي يک مربي بدون تنش و حاشيه بود.

وي در مورد شرايط واليبال و نتايج اخير تيم ملي در ليگ جهاني خاطرنشان کرد: اتفاقاتي که در واليبال افتاده حاصل يک دوره ده ساله است و چون زمينه درست ساخته شد توانستيم به هدف برسيم. ابتدا با تيم‌هاي نوجوانان و جوانان کار را آغاز کرديم و در مسابقات جهاني درخشش داشتيم و از سال 2006 براي تيم ملي بزرگسالان هدف‌گذاري کرديم. خيلي‌ها در آن زمان مي‌گفتند رسيدن به جايگاه کنوني غيرممکن است اما با کمک تمام عوامل توانستيم به مقصد برسيم.

رئيس فدراسيون واليبال ادامه داد:در ليگ جهاني سال جاري به مرحله نهايي رسيديم و افتخار بزرگي کسب شد که اين افتخار را به مردم ايران تبريک مي‌گويم. ما وقتي داراي برنامه باشيم همه را در يک سيستم تعريف مي‌کنيم. در کشور ما استعدادهايي هستند که بايد آنها را شکوفا کنيم. سقف آرزوي ما ورود به ليگ جهاني نبود بلکه از ابتدا هم دنبال سکوي المپيک بوديم و مطمئنا اين اتفاق در آينده رخ خواهد داد.

داورزني با بيان اينکه قهرماني در المپيک هم در ذهنم هست، عنوان کرد: در حال حاضر در رده نوجوانان روي تيمي کار مي‌کنيم که ميانگين قدي‌اش از تيم بزرگسالان بيشتر است. مي‌خواهيم کاري کنيم که بتوانيم با اين تيم در المپيک 2020 روي سکو برويم. در المپيک 2016 به دنبال ورود و رفتن به مراحل بالاتر هستيم.

رئيس فدراسيون واليبال در مورد تقدير رئيس فدراسيون جهاني از فدراسيون ايران گفت: ما نماينده 75 ميليون ايراني هستيم و وقتي از فدراسيون ايران تقدير مي‌شود غرور ملي ما را فرا مي‌گيرد و به کشورمان افتخار مي‌کنيم اينکه مي‌گويند ساير کشورها بايد مسير توسعه و پيشرفت را از ايران ياد بگيرند براي ما باعث افتخار است. نام‌ها ممکن است از ياد بروند اما ايران هميشه جاودانه مي‌ماند.

وي ادامه داد: زمانيکه ولاسکو را آورديم در يک سال ابتدايي انتقادهاي تندي به وي مي‌شد و حتي الان که کواچ هم آمده و عملکرد خوبي هم داشته باز هم به وي انتقاد مي شود. ما در ماه‌هاي اول از کواچ توقع مدال نداريم اما در المپيک 2016 کارهاي زيادي با وي خواهيم داشت.

داورزني در مورد علت شکست برابر آمريکا در رقابت‌هاي ليگ جهاني 2014 اظهار داشت: در اين سطح از مسابقات روش‌ بازي‌ها تقريبا شبيه هم است اما موضوع مهم تجربه تيم‌هاست که در لحظات حساس به آنها کمک مي‌کند در حالت عادي ما شايد 8-7 سال يکبار مجبور باشيم با آمريکا بازي کنيم به هر حال ليگ جهاني براي کسب تجربه بازيکنان ايراني بسيار مهم بود البته ما مصدوماني هم داشتيم و از طرفي چون حسين معدني روي نيمکت نبود غيبت وي کاملا احساس شد.

وي افزود: به هر حال تا چند روز آينده تيم ملي براي برگزاري چند ديدار دوستانه راهي آمريکا مي‌شود چون در رقابت‌هاي ليگ جهاني و قهرماني جهان با آمريکا هم‌گروه هستيم ترجيح داديم قبل از بازي اصلي چند بار با اين تيم رو در رو شويم. آمريکا تيم خوبي است و کلاس سطح بالايي دارد.

رئيس فدراسيون واليبال گفت: آموزش‌گريزي در ورزش ايران کمي آزاردهنده است بايد به سمتي برويم که سطح علمي اهالي ورزش بالاتر برود. اميدوارم مسئولان و حتي ورزشکاران در اين راه قدم بردارند.

داورزني در خصوص مسابقات قهرماني جهان که شهريورماه در لهستان برگزار مي‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه مصدوميت‌ها بهبود يافته، نادي و زريني هم به تيم اضافه شدند.پيش‌بيني ما براي مسابقات حضور در جمع هشت تيم برتر جهان است در حال حاضر ما بهترين تيم آسيا هستيم و در مکان يازدهم رده‌بندي جهاني قرارداريم.فراموش نکنيد که سقف آرزوي ما سکوي المپيک است. پس از مسابقات قهرمان جهان بايد خود را براي بازي‌هاي آسيايي اينچئون کره جنوبي آماده کنيم چون از ما خواسته شده با تيم اصلي به اين بازي‌ها برويم براي سه مسير بليت رزرو کرديم که تأييد نهايي آن بستگي به عنواني دارد که در لهستان کسب مي‌کنيم. مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي خيلي براي ما مهم است چرا که تاکنون اين عنوان را کسب نکرديم.

داورزني در مورد وضعيت بودجه و پاداش واليبالي‌ها تصريح کرد: قياس کردن رشته‌ها کار درستي نيست اميدوارم بسکتبال هم وارد ليگ جهاني شود اما بدانيد هر اتفاقي که براي واليبال در سطح آسيا افتاد براي بسکتبال هم افتاد. سقف بودجه واليبال و بسکتبال يکي است اما 75 درصد درآمدهاي ما از اسپانسرها است. ما در خيلي از مسابقات به بازيکنان پول‌توجيبي هم نمي‌دهيم چرا که آنها براي پول بازي نمي‌کنند بلکه فقط به فکر شاد کردن دل مردم هستند.

وي افزود: پيش از اعزام به ايتاليا براي حضور در مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان از بازيکنان تقدير کرد من هم پس از پيروزي تيم ملي برابر برزيل پاداش اندکي به بازيکنان دادم اميدوارم دولت هم کمي بيشتر به ما کمک کند.بازيکنان انتظار دارند چون افتخاراتي که کسب کرده‌اند بي‌نظير بوده بيشتر مورد توجه قرار بگيرند.

رئيس فدراسيون واليبال در خصوص درخواست ميليوني جام ملت‌هاي آسيا و مرحله نهايي ليگ جهاني اظهار داشت: يکي از پارامترها حضور بانوان در سالن مسابقات است. فدراسيون جهاني از دولت خواسته که اين موضوع را حل کند و در مجموع اميدوارم واليبال بتواند به اهداف خود دست پيدا کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها