کد خبر: ۳۱۷۲۹۴
زمان انتشار: ۱۹:۳۱     ۰۲ خرداد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باوجود اینکه دغدغه اصلی مقام معظم رهبری کار فرهنگی است، وزارت ارشاد به آن کم توجهی می کند.
به گزارش پایگاه 598 ، حجت الاسلام مفید کیایی نژاد، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با راه دانا، در خصوص عملکرد وزارت ارشاد در سال های اخیر اظهار داشت: ارزیابی هر وزیر و وزارتخانه نباید بصورت کلی بیان شود؛ چراکه عملکرد آنان میتواند جنبه های مثبت و منفی داشته باشد و برای پرداختن به این موضوع باید بصورت موردی عمل کنیم.

کیایی نژاد درمورد احتمال مجوز گرفتن سبک موسیقی "رپ " در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما با هرگونه عمل و فرهنگی که با موازین شرع مقدس اسلام ناسازگای داشته باشد مطلقا مخالف هستیم هرچند این عمل در وزارت ارشاد یا در سازمان صدا و سیما صورت بگیرد بر همین اساس وزیرمحترم ارشاد باید دقیقا طبق قواعد شرعی عمل کند.

وی درباره چگونگی اجرا و کیفیت بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اذعان داشت: این دوره از نمایشگاه کتاب "واقعا افتضاح بود"؛ چرا که اکثر بانوان غرفه دار نمایشگاه کتاب امسال اهتمام لازم را درمورد پوشش اسلامی و رعایت حجاب کامل نداشتند و تنها تعداد کمی از آنان به این واجب شرعی توجه داشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن مقایسه نمایشگاه امسال با ادوار گذشته آن خاطرنشان کرد: بعضا افراد و انتشاراتی که در ۱۰سال اخیر مجوز ورود در نمایشگاه را نداشتند، امسال برای اولین بار تحت عناوین مختلف به این عرصه بزرگ علمی فرهنگی راه یافتند که یکی از پیامد های آن ارایه کتاب های نامناسب بود که البته در همان روزهای اول بازگشایی نمایشگاه از توزیع آن جلوگیری شد.

وی با تاکید بر هم راستایی اهداف ،برنامه ها و عملکرد وزارتخانه با رهنمود های مقام معظم رهبری گفت: متاسفانه بسیاری از منویات رهبری در زمینه فرهنگ تحقق نیافته است بر همین اساس مسئولان باید اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

کیایی نژاد ضمن اشاره به این موضوع که تنها راه برون رفت از شرایط بد فرهنگی فعلی در جامعه، پیروی از رهنمودهای رهبری در این زمینه است، تصریح کرد: باوجود اینکه دغدغه اصلی مقام معظم رهبری کار فرهنگی بوده، متاسفانه کمتر به این موضوع توجه شده است که البته کلید حل این مشکلات فرهنگی کشور در دست وزیر ارشاد است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها