کد خبر: ۳۱۷۶۸۲
زمان انتشار: ۲۰:۰۶     ۰۴ خرداد ۱۳۹۴
به گزارش پایگاه 598 ، مسئولان دولتی بنا دارند در جلسه‌ای که فردا با حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد به بیان جدیدترین تصمیمات دولت درباره تغییرات تعرفه‌های گازی بپردازند.

این اطلاع‌رسانی در حالی انجام خواهد شد که دولت از شب گذشته رسماً اعلام کرده که دیگر بنزین تک نرخی شده آنهم با قیمت 1000 تومان و البته این تصمیم از رسماً از ساعت 24 فردا شب اجرایی می شود.

تسنیم ظهر امروز در خبر ویژه‌ای از سناریوهای پیشنهادی دولت برای تغییر نرخ سایر حامل‌های انرژی پرده برداشته بود؛  برهمین اساس، وزارت نفت به دولت پیشنهاد داد، در سال 94، قیمت عرضه هر مترمکعب گاز طبیعی برای مصارف خانگی، تجاری (عادی، عمومی و ویژه)، آموزشی، ورزشی، مذهبی و کشاورزی به‌میزان بیست/ پانزده/ ده درصد نسبت به قیمت‌های مصوب سال 1393 افزایش یابد و نرخ دیگر مصارف بدون تغییر نسبت به سال 93 اعمال شود.

در این پیشنهاد آمده است، نرخ های مذکور بدون احتساب مالیات و عوارض دریافتی توسط شرکت ملی گاز ایران از خردادماه اعمال شود.

به گزارش تسنیم، هیئت دولت روز گذشته پیشنهاد وزارت نفت برای افزایش قیمت فرآورده‌های سوختی مایع را تصویب کرد که بر اساس آن بنزین تک‌نرخی و 1000 تومان شد.

همچنین قیمت نفت‌گاز (گازوئیل) که پیش از این با دو نرخ 250 و 500 تومان عرضه می‌شد، 300 تومان تعیین شد. نفت‌کوره با 20 درصد افزایش به 300 تومان در لیتر و سوخت هواپیماهای مسافربری نیز با 20 درصد افزایش به 600 تومان رسیده است. قیمت گاز مایع با نرخ 230 تومان عرضه می‌شود که 9 درصد افزایش قیمت داشته است. در این میان نفت سفید بدون تغییر 150 تومان عرضه می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها