کد خبر: ۳۱۷۷۵۹
زمان انتشار: ۱۱:۳۷     ۰۵ خرداد ۱۳۹۴
در حالی که یکی از بندهای اساسی در واگذاری استقلال و پرسپولیس، مشارکت پیشکسوتان در بحث تیمداری است، شورای واگذاری درباره استیل آذین به یک پارادوکس تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، شورای واگذاری برای اعلام نتایج برنده مزایده چهارم باز هم به جمع بندی نرسیدند تا مالکیت باشگاه های پرسپولیس و استقلال همچنان در ابهام بماند. یکی از ابهام ها برای واگذاری، ماجرای مشارکت پیشکسوتان در این سبک از تیمداری بود.

 

نکته ای که استیل آذین یک هفته قبل آن را با اعلام اعطای 4 درصد از سهامش به 4 پیشکسوت پرسپولیس یعنی مجتبی محرمی، کریم باقری، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا، استارت زد.

 

حسین هدایتی به طور ضمنی گفته بود شرکت استیل آذین ایرانیان سهامی عام اقلا 21 هزار میلیارد تومان سرمایه دارد. هدایتی در کنفرانسی که چندی قبل داشت، درباره دارایی های شرکت استیل آذین ایرانیان گفت: «شرکت استیل آذین برندی است که 35 سال قدمت دارد و من از سن 16 سالگی که در دبیرستان بودم کارخانه‌داری می‌کنم.»

 

وی افزود: «پس از آن به سپاه قدس رفتم و به جبهه اعزام شدم. بعد از پایان جبهه نیز دوباره بازگشتم و به فعالیت‌های اقتصادی خودم تا سال 82 ادامه دادم که پس از آن وارد عرصه ورزش شدیم. موقعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ما کاملا مشخص است و شرکت استیل‌آذین ایرانیان با 21 هزار میلیارد سرمایه اسمی نشان می‌دهد که چه دارایی دارد. با مصوبه مجمع و حسابرس شرکت نیز استیل آذین ایرانیان وارد فرابورس شده و در حال بررسی است که احتمالا سرمایه اسمی ما به 82 هزار میلیارد تومان برسد.»

 

 یعنی با این واگذاری سهام هر یک از این 4 نفر صاحب سرمایه ای اقلا 210 میلیارد تومانی می شوند. رقمی شاید چند هزار برابر کل دارایی ها زندگی محرمی و شاید بیش از تمام دارایی های کریمی، مهدوی کیا و باقری باشد.

 

اسناد ارائه شده از سوی شرکت استیل آذین ایرانیان به شورای واگذاری اما چنین واگذاری سهام با ارزشی را نشان نمی دهد. آخرین تغییرات انجام گرفته در سهامداران و اعضای هیات رئیسه باشگاه استیل آذین متعلق به 15 اردیبهشت ماه 1394 است.

 

آنها آگهی دیگری در تاریخ 13 اردیبهشت داشتند که در هیچ یک از این دو تغییرات انجام گرفته، چنین هدیه ارزشمندی به این بازیکنان هدیه نشده است.

 

اگر چه شاید در ادامه چنین تغییری ایجاد شود و بعد از واگذاری چنین هدیه چشمگیری را هدایتی به این 4 نفر ببخشد. هدیه ای که سهم هر کدام شان را می تواند برابر با 80 درصد ارزش ریالی باشگاه پرسپولیس کند.

 

اتفاقی که زندگی یکی مثل محرمی را از این رو به آن رو می کند. اگرچه ممکن است این نقل و انتقال در دفترخانه ای اتفاق افتاده باشد و هنوز در روزنامه رسمی به ثبت نرسیده باشد اما هنوز سندی در این باره منتشر نشده و شرکت استیل آذین ایرانیان می تواند به زودی با انتشار این اسناد، پرده از حقیقت هدیه 840 میلیارد تومانی اش به خاطر پرسپولیس، بردارد.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها