کد خبر: ۳۱۸۰۶۳
زمان انتشار: ۱۳:۵۴     ۰۶ خرداد ۱۳۹۴
با افزایش قیمت بنزین و گاز از کسری ۱۸ هزار میلیارد تومانی بودجه هدفمندی یارانه‌ها تنها چهار هزار و ۳۵۰ هزار میلیارد تومان جبران شد.
به گزارش پايگاه 598 به نقل از تراز، دولت در سال جاری از محل بودجه هدفمندی یارانه‌ها با کسری ۱۸ هزار میلیاردی مواجه است؛ برای جبران این کسری از امروز سهمیه بندی بنزین حذف و این فرآورده نفتی از این پس تک نرخی و با قیمت هر لیتر ۱۰۰۰ تومان عرضه می‌شود. با این افزایش قیمت تنها سه هزار میلیارد تومان از کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها جبران می‌شود.

بر اساس مصوبه دولت از امروز گازبهای مشترکان خانگی، تجاری و دولتی ۱۵ درصد افزایش یافت. با توجه به اینکه شرکت ملی گاز ایران سالانه موظف شده است بخشی از بودجه هدفمندی یارانه‌ها را تأمین کند، با افزایش قیمت گاز بخشی دیگر از کسری بودجه هدفمندی جبران می‌شود.

شرکت ملی گاز سالانه حدود ۹ هزار میلیارد تومان از بودجه هدفمندی یارانه‌ها را تأمین می‌کند. با افزایش ۱۵ درصد قیمت گاز حدود یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر از کسری مورد نظر جبران خواهد شد.

بر این  اساس با افزایش قیمت بنزین و گاز  از کسری ۱۸ هزار میلیارد تومانی بودجه هدفمندی یارانه‌ها، چهار هزار و ۳۵۰ هزار میلیارد تومان تأمین شد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها