کد خبر: ۳۱۸۱۸۴
زمان انتشار: ۱۰:۵۸     ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
«غرب می خواست راه های جدیدی از این طریق با استفاده اطلاعات به دست آمده برای تحریم این کشور بکارگیرد تا در صورت همراهی نکردن تهران در مراحل بعدی مذاکرات، به اعمال تحریم های سازمان یافته اقدام نماید. ولی رهبر ایران این نقشه ها را ناکام کذاشت.»
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، روزنامه "البناء" در سرمقاله امروز خود به قلم "عصام نعمان" نوشت: «بر کسی پوشیده نیست که همپیمانان منطقه ای آمریکا گر چه به ظاهر درباره توافق هسته ای با ایران دشمنی اظهار نکنند ولی مخالفت های خود را ابراز داشته اند.

آنها به این نتیجه رسیده اند که توافق هسته ای با ایران به معنی این است که قدرت تهران از لحاظ نفوذ در منطقه به روز رسانی خواهد شد و جان تازه ای خواهد گرفت.» این روزنامه لبنانی در ادامه به تلاش های بی وقفه همپیمانان غرب به ویژه عربستان و ترکیه در مبارزه با برنامه هسته ای ایران پرداخت و نوشت:«ترکیه و عربستان تلاش خود را بر این متمرکز کرده اند تا از طریق فرماندهی کردن جنگ های نیابتی علیه ایران این کشور را از لحاظ سیاسی و نفوذ در منطقه تضعیف کنند.»

این روزنامه در ادامه نوشت: «سقوط الرمادی به دست داعش یکی از نقشه هایی است که آمریکا در نظر دارد از طریق آن همپیمانان عراقی ایران مانند حزب الله عراق را با داعش مواجه کند تا بلکه از این طریق بر ایران فشار آورد تا بلکه بتواند طی مذاکرات هسته ای از ایران امتیاز بگیرد.»

این روزنامه در ادامه گزارش داد: «اوباما می خواست با ساقط شدن الرمادی موضعگیری همپیمانان ایران را متزلزل کند و از این طریق به دنبال امتیازگیری از ایران در مذاکرات باشد. ولی رهبر عالی ایران دست پیش گذاشت و با اعزام وزیر دفاع این کشور به عراق، ثابت کرد واشنگتن نمی تواند به این سادگی جبهه علیه تهران باز کند.»

این روزنامه در ادامه سرمقاله خود به توطئه دیگر آمریکا در خصوص توافق هسته ای پرداخت و گزارش داد:«موضع جدی و سرسختانه ای آیت الله خامنه ای درباره اجازه ندادن تفتیش پایگاه های نظامی و تحقیق از دانشمندان هسته ای محاسبات آمریکایی ها را به هم زد.

آمریکا می خواست راه های جدیدی با استفاده اطلاعات به دست آمده از تأسیسات نظامی و دانشمندان هسته ای ایران برای تحریم این کشور بکارگیرد تا در صورت همراهی نکردن تهران در مراحل بعدی مذاکرات، به اعمال تحریم های سازمان یافته اقدام نماید. ولی رهبر ایران این نقشه غرب را ناکام کذاشت.»

این روزنامه در پایان نوشت: «همه منتظر هستند که با پایان ماه جاری چه تحولاتی در منطقه صورت خواهد گرفت؟ آیا تحولات جدید به فرو نشاندن درگیری ها و تنش ها منتهی خواهد شد یا اینکه آتش تنش ها شعله ورتر خواهد شد.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها