کد خبر: ۳۱۸۴۷۸
زمان انتشار: ۲۲:۱۲     ۰۹ خرداد ۱۳۹۴
وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارتخانه در حال پیگیری مذاکرات با بانک مرکزی و ۲۵ بانکی است که قرار است وام ساماندهی بافت‌های فرسوده را پرداخت کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، عباس آخوندی که در اختتامیه نخستین مسابقه عکس و کاریکاتور نقش بنا و فضای شهری در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت:‌ وزارت راه و شهرسازی در حال انجام مذاکرات و پیگیری پرداخت وام ساماندهی بافت‌های فرسوده است و در این زمینه با بانک مرکزی و بقیه بانک‌ها مذاکرات را ادامه می‌دهد.

او همچنین در رابطه با افزایش وام مسکن گفت: فکر می‌کنم تسهیلاتی که در رابطه با قیمت‌های واحدهای مسکونی در شهرهای کوچک درنظر گرفته شده نسبت به شهرهای بزرگ خیلی بیشتر است و می‌تواند به بالابردن کیفیت تملک در شهرهای کوچک کمک کند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش درباره برگزاری نخستین مسابقه عکس و کاریکاتور نقد بنا و فضای شهری از سوی این وزارتخانه گفت: مدت‌هاست که راجع به بحث فضای شهری و کیفیت زندگی در شهرها بحث می‌شود. این موضوع که چقدر کلان‌شهرهای ما اسیر ساختمان‌های بلندمرتبه و آلودگی شده‌اند و حس خوش زندگی و دلبستگی مردم از بین رفته است در رسانه‌ها و شاید تمام محافل خانوادگی مورد بحث قرار می‌گیرد. برای اینکه حرکتی در جهت اصلاح این اوضاع داشته باشیم به یک بیان مردمی نیاز داریم تا بتواند اراده ملت ایران را در جهت بهبود زندگی در شهرها تقویت کند.

آخوندی ادامه داد: برگزاری این مسابقه یکی از اقداماتی بود که باید مسئولان دولتی و شهری انجام می‌دادند تا هنرمندان با بیان کاریکاتور و عکس بتوانند اولین گام را برای اینکه این وضعیت تلخ را به نمایش بگذارند بردارند. شاید آن‌چه که در یک شات عکس یا یک کاریکاتور می‌بینیم گویاتر از صدها مقاله باشد. ما به دنبال رسیدن به انضباط شهری مبتنی بر حقوق شهروندی در شورای عالی شهرسازی هستیم. مدت‌هاست با شهرفروشی مخالفت می‌کنیم و از اینکه شهر فقط جولانگاه کسانی باشد که یک ساختمان را خراب می کنند و با زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی ساختمان های مرتفع می‌سازند مبارزه می کنیم. این حرکتی است که می‌تواند دولت را با مردم هم‌صدا کند.

وزیر راه و شهرسازی به نقش هنرمندان در این زمینه اشاره و اظهار کرد: فکر می‌کنم خالص ترین و ناب‌ترین گروهی که می تواند این حرف را از زبان مردم بگوید هنرمندان هستند. آنها با کمترین حس تعلق مادی و با صراحت و زیبایی خواسته مردم را بیان می‌کنند و می‌توانند مسئولان را هم به دنبال خود بکشانند تا اقدامات موثر را در این زمینه انجام بدهند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها