کد خبر: ۳۱۸۶۴۶
زمان انتشار: ۱۴:۵۸     ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که طرحی را با امضای 177 نماینده و با قید دو فوریت در هفته آینده تقدیم هیأت رئیسه مجلس خواهد کرد که بر اساس آن افرادی که نیازمند تأمین معیشت هستند یارانه نقدی بیشتری دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل ازایسنا ، حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: این طرح که 8 ماده دارد برای این است که بتوانیم فقر مطلق را ریشه ‌کن کنیم و جامعه هدفی را پیدا کنیم که به نان شب محتاج است و شب گرسنه می‌خوابد و ما با حداقلی که برایش تأمین می‌کنیم شرایطی را فراهم کنیم که از فقر رهایی یابد.

وی افزود: کسانی که در این طرح مدنظر هستند افرادی هستند که توانایی کار ندارند و نمی‌توانند از طریق توانمندسازی روی پای خود بایستند بلکه نیاز به تأمین معیشت دارند.

نماینده مردم شاهین‌شهر با بیان این‌که این افراد حدوداً ‌6 میلیون نفر تخمین زده می‌شوند، یادآور شد: اینها کسانی هستند که به جز نقدینگی یارانه و کمکی که از دستگاه‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی می‌گیرند، دریافتی دیگری ندارند.

حاجی درباره منبع تأمین اعتبار این طرح نیز خاطرنشان کرد: ما پیش‌بینی کرده‌ایم این رقم که حدوداً در سال، 6000 میلیارد تومان می‌شود از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری تأمین و پرداخت شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ادامه داد: ما در این طرح، عدد مشخصی برای پرداختی به افراد نیازمند تعیین نکرده‌ایم بلکه نسبتی مشخص شده مثلاً این‌که هر خانواده یک نفره 20 درصد کل حقوق حداقلی یک کارگر برابر قانون کار را دریافت کند، یک خانواده دو نفره 30 درصد، خانواده سه نفره 40 درصد، خانواده چهارنفره 50 درصد وبه ازای هر فرزند 10 درصد به این رقم اضافه شود که اگر بر اساس دستمزد امسال کارگران محاسبه کنیم یک خانواده چهارنفره با احتساب یارانه و دریافتی از دستگاه‌های حمایتی 591 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

به گفته حاجی دلیگانی این طرح که 177 امضا دارد بعد از تعطیلات هفته جاری مجلس،‌ در هفته آینده با قید دو فوریت تقدیم هیأت رئیسه مجلس خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها