کد خبر: ۳۱۸۸۲۵
زمان انتشار: ۱۹:۴۵     ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
یک مقام وزارت امور خارجه، حضور هیأتی از تهران در عُمان برای مذاکره با طرف آمریکایی درباره بحران یمن را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، شبکه المیادین اعلام کرد که معاون وزیر خارجه ایران حضور هیئتی ایرانی در عمان برای مذاکره در خصوص مسائل یمن را تکذیب کرد.

المیادین نوشت: معاون وزیر خارجه ایران وجود هیئتی ایرانی در مسقط، پایتخت عمان برای مذاکره درباره بحران یمن را تکذیب کرد.

این مقام وزارت خارجه تاکید کرد: هیچ میانجیگری ایرانی میان جنبش انصارالله و آمریکایی‌ها در مسقط وجود ندارد.

صبح امروز روزنامه «البیان» امارات به نقل از منابع مطلع یمنی مدعی شد که هئیتی ایرانی در مسقط با طرف آمریکایی و طرف انصارالله در حال رایزنی‌ است.

البیان با بیان اینکه نشست صلح ژنو برای یمن اواخر خردادماه برگزار می‌شود و سازمان ملل مطمئن شده است که همه طرف‌های مرتبط با یمن در این نشست حاضر خواهند شد نوشت که هم‌اکنون هیئتی ایرانی در مسقط (پایتخت عمان) مشغول گفت‌وگو با یک هیئت انصارالله و طرف آمریکایی است.

این منابع سیاسی راستگرا در ادامه اظهارات خود به روزنامه البیان گفتند که «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده سازمان ملل در امور یمن به تضمین‌هایی از تمامی اطراف دست یافته مبنی بر اینکه در کنفرانس صلح ژنو برای یمن شرکت خواهند کرد و او انتظار دارد که این کنفرانس در نیمه اول ماه جاری میلادی برگزار شود.

به گفته نماینده سازمان ملل در امور یمن، اختلاف‌ها اکنون بر لیست شرکت‌کنندگان از هر دو طرف متمرکز است و هر کدام از طرف‌ها خواهان شرکت نمایندگان بیشتری از خود در این کنفرانس هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها