کد خبر: ۳۱۹۶۰۲
زمان انتشار: ۰۱:۱۹     ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
اتحادیه اروپا اعلام کرد برای پایبندی به قطعنامه شورای امنیت، نام عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله واحمد علی عبدالله صالح فرزند علی عبدالله صالح را در فهرست تحریم ها قرار داد.
به گزارش پایگاه 598  به نقل از ایرنا ، شورای امنیت پیش از این پسر صالح و رهبر انصارالله را علاوه بر علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن وابو علی الحاکم برادر عبدالملک الحوثی را در فهرست تحریم ها قرار داده بود.

تحریم های اتحادیه اروپا درباره پسر صالح ورهبر انصار الله شامل منع ورود آنها به خاک اتحادیه اروپا وبلوکه کردن حساب های آنها در بانک های اتحادیه اروپا می باشد.

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای ادعا کرد:عبدالملک الحوثی قرارداد صلح ومشارکت را از بین برد وپسر صالح نیز به انصار الله در تحقق پیروزی ها وبسیج نیروهای نظامی کرد.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه (به جز عمان) و آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه کشور مسلمان و عربی یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کند، جلوگیری نماید.

بر اساس آمار رسمی، در پی حملات عربستان به یمن تاکنون هزاران نفر کشته یا زخمی و دهها هزار نفر دیگر آواره شده اند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها