کد خبر: ۳۱۹۶۲۴
زمان انتشار: ۰۹:۰۵     ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
سازمان میراث فرهنگی در واکنش به حادثه مسمویت گردشگران زوار عربستانی به جای توضیح، بیانیه صادر کرد و خود را یکی از دستگاههای مسئول در حوزه گردشگری خواند که با مقصران برخورد می کند!
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، سازمان میراث فرهنگی در واکنش به حادثه مسمویت گردشگران زوار عربستانی به جای توضیح، بیانیه صادر کرد و خود را یکی از دستگاههای مسئول در حوزه گردشگری خواند که با مقصران برخورد می کند!

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، در این بیانیه تاکید شده است: از اولین ساعات اطلاع از حادثه مسمومیت چند زایر عربستانی در هتلی در مشهد مقدس، مسئولین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به عنوان یکی از دستگاه های مسئول خدمت رسانی در حوزه گردشگری اقدامات خود را به منظور کمک به مسموم شدگان و آسیب دیدگان و جلوگیری از گسترده شدن آسیبها و کاهش قربانیان حادثه با همکاری مسئولین بهداشتی و درمانی استان آغاز کرد.

این حادثه در پی سمپاشی طبقه پنجم یک هتل در مشهد به منظور دفع حشرات اتفاق افتاده بود به این ترتیب که گازهای متصاعد شده ناشی از سمپاشی اتاقها از طریق کانال های تاسیسات به محل اسکان زایران نشت کرده و منجر به مسمومیت تعدادی از آنها شد.

علی رغم اقدام به موقع عوامل ذی ربط و پیگیری و رسیدگی فوری و گسترده مسئولین بهداشتی و درمانی، متاسفانه تعداد  ۴ نفر از مسمومین مذکور فوت شدند ولی رسیدگی جدی و همه جانبه متولیان بهداشتی و درمانی و مسئولین بیمارستانی، مانع از وخامت حال سایرین شد و خوشبختانه با اعلام آخرین گزارش، روند معالجات حاکی از کنترل شرایط بیماری در مورد سایر مسمومین بوده است. به منظور  رسیدگی به ابعاد مختلف موضوع و عیادت از مسمومین، معاون گردشگری سازمان به مشهد مقدس اعزام و پیگیری های قانونی را با همراهی و همکاری مسئولین اجرایی، سیاسی و قضایی استان خراسان رضوی آغاز کرده است. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ابراز تاسف عمیق از این حادثه و ابراز همدردی با خانواده قربانیان حادثه مذکور و تسلیت به بازماندگان ایشان، اعلام می کند که رسیدگی و پیگیری همه جانبه موضوع، درمان مسمومین و اقدمات قانونی برای بررسی همه ابعاد حادثه، برخورد با مقصرین یا قصورکنندگان این رخداد را در چارچوب  انجام وظیفه قانونی و تکریم از زائرین بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)   در دستور کار خود قرار داده و تاکید می کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها