کد خبر: ۳۱۹۷۲۴
زمان انتشار: ۱۲:۳۶     ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
معاون ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: پول موجود است و استقلال و پرسپولیس هیچ مشکل مالی ندارند. هر دو باشگاه مشکلی برای یارگیری برای فصل آینده نخواهند داشت و توصیه شده هر دو تیم به صورت قدرتمند تیم‌شان را ببندند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز،‌ نصرالله سجادی در پایان مجمع فدراسیون فوتبال درباره اجاره استقلال به سبک‌دست گفت: در خصوص این مسائل بعدا موارد را اعلام خواهیم کرد. در اواخر فصل گذشته چنین قراردادی بسته شد اما این قرارداد مشروط است که به خود باشگاه برمی‌گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که پس با علم به این موضوع واگذاری سرخابی‌ها صورت گرفت؟ گفت: یکی از شروطی که در قرارداد آمده است این بود که در صورت واگذاری باشگاه‌ها آن فرد باید پولی را که اسپانسر هزینه کرده است، پرداخت کند.

سجادی درباره زمان اعلام هیأت مدیره سرخابی‌ها گفت: این کار نیاز به بررسی دارد و اعلام می‌کنیم.

وی درباره حضور وزیر ورزش در این مجمع گفت: استثنائا من و وزیر ورزش هر دو عضو مجمع فدراسیون فوتبال هستیم اما در مجامع سایر فدراسیون‌های ورزشی نماینده وزیر شرکت می‌کند. به همین دلیل عضو مجمع بودیم و شرکت کردیم.

معاون ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره انتخاب اسلامیان گفت: مجمع در مجموع خوب برگزار شد و تمام اعضا که از خانواده فوتبال هستند حضور فعالی داشتند. مسائلی هم که مطرح شد در جهت اصلاح امور و خیرخواهانه بود. نائبان رئیس فدراسیون هم انتخاب شدند که رای نسبتا خوبی هم به دست آوردند.

وی درباره دو شغله بودن اسلامیان گفت: اینجا بحث دولتی بودن فدراسیون مطرح نیست.

سجادی در خصوص اینکه انتخاب فدراسیون فوتبال نزدیک است و آیا هیأت دولت مانند مشحون برای کفاشیان مجوز خواهد گرفت یا نه، گفت: هنوز زود است در این مورد صحبت کنیم.

وی درباره فساد در فوتبال و اینکه آیا عزمی برای برخورد ریشه‌ای با این موضوع در وزارت ورزش وجود دارد، گفت: باید به این موضوع به صورت روشن و فقط توسط مراجع قانونی و سازمان‌های نظارتی به صورت مستند رسیدگی شود و قطعا با هر کسی که در هر جایی فساد کرده از جمله در فوتبال برخورد شود.

معاون وزیر ورزش درباره زمزمه‌های مدیرعاملی خادم در باشگاه پرسپولیس گفت: الان هنوز برای مدیرعامل تصمیم گرفته نشده است چرا که اول باید هیأت مدیره انتخاب شود و انتخاب مدیرعامل از اختیارات هیأت مدیره است.

سجادی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود وزارت ورزش به دنبال نابودی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است، گفت: این مانند این است که پدری فرزندان خودش را نابود کند. وزارت ورزش نه تنها این کار را نمی‌کند بلکه دید حمایتی هم دارد. طبق دستور دولت تکلیف شده است تا حمایتی جدی از این دو باشگاه انجام شود. همه هم کمک می‌کنند تا هیأت مدیره هر دو باشگاه به صورت خوب و قوی انتخاب شوند. در حال حاضر مالکیت این باشگاه در اختیار وزارت دارایی است و طبق توافقی که صورت گرفته است امور این دو باشگاه به این وزارتخانه سپرده شده است.

وی در خصوص اینکه با توجه به شرایط موجود و مشکلاتی مالی سرخابی‌ها و بی‌پولی این دو باشگاه آیا زمان از دست نمی‌رود،‌گفت: زمان از دست نمی‌رود و اجازه بدهید کارمان را انجام دهیم. چه کسی گفته پول نیست؟ پول هست و هیچ مشکل مالی این دو باشگاه برای یارگیری برای فصل آینده نخواهد داشت. توصیه شده هر دو تیم به صورت قوی تیم‌شان را ببندند.

سجادی درباره حمایت دولت از سرخابی‌ها گفت: اگر هم دولت بخواهد حمایتی کند به صورت قانونی خواهد بود. دولت حمایت معنوی را خواهد داشت و نظر ما این است که این دو تیم در فصل آینده با قدرت در لیگ شرکت کند و ما هم از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

وی درباره از دست رفتن زمان برای انتخاب سرمربی استقلال گفت: زمان از دست نرفته و مشغول مذاکره هستند. تعیین سرمربی هم توسط هیأت مدیره صورت می‌گیرد. فصل نقل و انتقالات هم برای همین موضوع است.

معاون وزیر ورزش در واکنش به این موضوع که افشارزاده عنوان کرده است استعفا کرده اما وزارت ورزش تمایلی ندارد از استقلال برود، گفت: افشارزاده تا این لحظه مدیرعامل استقلال و سرپرست حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان است و دو شغله محسوب نمی‌شود. نژادفلاح هم قائم‌مقام پرسپولیس است و برانکو هم یک سال و نیم با پرسپولیس قرارداد دارد و به زودی برمی‌گردد و کارش را شروع می‌کند.

سجادی درباره پیشنهاد گرشاسبی برای در اختیار گرفتن سرخابی‌ها گفت:‌اداره کل ورزش استان تهران می‌تواند نه تنها این دو تیم بلکه سایر تیم‌ها را هم کمک کند.

وی درباره تاخیر در معرفی هیأت رئیسه فدراسیون اسکی گفت: در این مورد تذکر داده‌ایم تا خیلی زود این کار را انجام دهند شاید یک مقدار هوا گرم است و فصلش نیست اما رئیس فدراسیون می‌تواند به عنوان مسئول کارها را انجام دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها