کد خبر: ۳۱۹۷۵۲
زمان انتشار: ۱۳:۳۴     ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
جراره :
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با گلایه از عدم اجازه ورود به خبرنگاران پارلمانی خبرگزاری‌های فارس، ایسنا و تسنیم به مجلس، گفت که درباره پوشش هیات پارلمانی اروپا به جای برخورد با رسانه‌ها به تشریفات مجلس تذکر بدهید.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس ، ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس، گفت: وظیفه رسانه‌ها اطلاع رسانی است اما متاسفانه (امروز) از ورود خبرنگاران پارلمانی خبرگزاری ارزشی فارس،‌ تسنیم و ایسنا به مجلس شورای اسلامی جلوگیری شده و این به دلیل انعکاس خبر حضور نامناسب هیات پارلمانی اروپا که آداب دیپلماتیک و آداب عرفی کشور را رعایت نکرده‌، اتفاق افتاده است.

وی افزود: لازم است به دنبال حضور نامناسب هیات پارلمانی به تشریفات مجلس تذکر داده شود که باید به این هیات تذکرات لازم را می‌داد، نه اینکه با خبرنگاران ارزشی ما برخورد شود؛ لازم است که زودتر از این عزیزان دلجویی شود.

براساس این گزارش، محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی پارلمان را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر نماینده بندرعباس گفت: مشکل ورود خبرنگاران حل شده است.

به گزارش فارس، علیرغم اعلام حل مشکل خبرگزاری‌های فارس، تسنیم و ایسنا برای ورود به پارلمان تا لحظه مخابره این خبر، خبرنگاران پارلمانی رسانه‌های مذکور امکان حضور در مجلس را نداشته و از طریق رادیو فرهنگ اخبار صحن مجلس را پیگیری می‌کنند.

نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در ادامه تذکر خود اظهار داشت: تذکر بعدی من به وزیر نیرو به دلیل فشار غیر منطقی به کشاورزان و عدم تحویل سوخت به این قشر است که نه موتور چاه‌ها برقی می‌شود و نه سوخت لازم به کشاورزان تحویل داده می‌شود کشاورزان باید چه کنند و خواهان رسیدگی فوری به این موضوع هستم.

جراره خاطرنشان کرد: آقای وزیر نیرو از وضعیت آب استان هرمزگان خبر دارید که مردم شهرستان‌های قشم، حاجی‌آباد، بندر خمیر و بندرعباس چه وضعیتی دارند بالغ بر 500 روستا و یک سوم روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شود و هزینه هنگفتی از جیب مردم می‌رود.

وی افزود: بعضی ‌ها ماه‌هاست که آب شرب ندارند به داد مردم برسید و 8 هزار مشترک ر انتظار انشعاب برق را دریابید.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تذکر بعدی موضوع بالا بردن هزینه سوخت شناورها است که متاسفانه باعث توقف شناورهای استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان شده که بعضا هزینه سوخت آنها بسیار بیشتر از کرایه حمل کالایی است که دریافت می‌کنند که توقف کار آنها را در پی داشته و لازم است دولت به این موضوع رسیدگی کند.

جراره همچنین خاطرنشان کرد: در سایه رکود اقتصادی و عدم راه‌اندازی واحدهای تولیدی و بی تفاوتی دولت به معیشت مرزنشینان نباید با برخوردهای خشن و غیر متعارف نیروی انتظامی دغدغه مردم مرزنشین به ویژه جزایر را دو چندان کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها