کد خبر: ۳۷۴۲۶۹
زمان انتشار: ۱۳:۳۳     ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵
منابع عراقی از هلاکت دست‌کم ۴۵ تروریست تکفیری و کشف و خنثی‌سازی ده‌ها بمب در اطراف پایتخت عراق خبر دادند.
به گزارش پایگاه 598،  فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشته شدن 45 تروریست داعشی و کشف ده‌ها بمب در اطراف بغداد خبر داد.

بر  اساس بیانیه فرماندهی عملیات مشترک که الفرات منتشر کرد، در مناطق الکرمه، الدوایه و البوخنفر در غرب بغداد،‌ 16 تروریست کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند، یک خودروی مجهز به تیربار هم منهدم شد و سرنشینان آن کشته شدند.

در منطقه المعامیر در غرب بغداد، 13 تروریست کشته شدند و یک خودرو و دو مقر آنها منهدم شد. 23 بمب هم در منطقه شاخه 3 در جنوب بغداد کشف و خنثی شد. نیروهای عراقی مقادیری سلاح، بمب و مواد منفجره در مناطق بنی‌زید و الضابطیه در شمال بغداد کشف و ضبط کردند.

بر اساس این بیانیه، در غرب بغداد از جمله در منطقه الصبیحات، 57 بمب کشف شد و 10 تروریست کشته شدند.

در حملات هوایی به مواضع تروریست‌ها در الروفه در غرب بغداد‌، 6 تروریست کشته شدند و یک انبار سلاح و مهمات آنها منهدم شد. یک تروریست هم در منطقه الرشاد در غرب بغداد کشته شد.

خبر دیگر اینکه بر اثر انفجار بمب در مسیر عبور ستونی از خودروهای ارتش عراق در جنوب بغداد، یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

آزادسازی روستای السهلیه در شمال شهر هیت در  استان الانبار از اشغال تروریست‌های تکفیری از دیگر موفقیت‌های نیروهای عراقی است. نیروهای عملیات الجزیره توانستند پس از آزادسازی السهلیه کنار رود فرات، پرچم عراق را به اهتزاز درآورند.

منابع عراقی همچنین از انهدام یک بولدوزر زرهی داعشی‌ها در منطقه الصینیه، انفجار چهار بمب در سامراء و آزادسازی 6 غیرنظامی از زندان تروریست‌های تکفیری در روستای خزرج و نیز انهدام دو خودرو در کوه‌های مکحول خبر دادند که یکی از آن دو بمب‌گذاری شده بود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها