کد خبر: ۳۷۵۱۲۰
زمان انتشار: ۱۴:۳۳     ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵
مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای به رئیس‌جمهور تاکید کردند: مشاوران بدسلیقه اطلاعات اشتباهی به مقامات دولتی می‌دهند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای به حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور، با اشاره به برخی نکات درباره آموزش زبان انگلیسی، تاکید کردند: گمان بر این است که مجموعه‌ای از مشاوران کج‌اندیش و بدسلیقه اطلاعات و مشاوره‌های اشتباهی را به مقامات ارشد دولتی منتقل می‌کنند.
 
در بخشی از این نامه آمده است: لزوم یادگیری زبان‌های مختلف دنیا اصلی بدیهی برای تبادل علمی و معرفت آموزی و بهره جستن از تجارب بشری است و هیچ کس نمی‌تواند این ضرورت را نادیده انگارد. از بیانات شما این‌گونه بر می‌آید که حضرتعالی دغدغه پیشرفت علمی ایران اسلامی را در نظر دارید، اما جای این سوال باقی است که چرا دولت محترم حتمیات و ضروریات پیشرفت علمی و تکنولوژیک را وانهاده و تنها به عاملی اثبات نشده یعنی زبان انگلیسی تمسک می‌جوید؟
 
در این نامه با اشاره به حوزه عملکرد دولت در حوزه آموزش عالی، تولید علم و پژوهش تاکید شده است: گمان بر این است که مجموعه‌ای از مشاوران کج‌اندیش و بدسلیقه، تعمدا اطلاعات و مشاوره‌های اشتباهی را به مقامات ارشد دولتی منتقل می‌کنند؛ مشاوره‌های غلط منجر به سوگیری تاسف‌بار حضرتعالی در ماجرای سیاسی و غیراخلاقی بورسیه‌ها و دفاع از عملکرد فاجعه بار مدیران و وزرای علوم گردید. انتظار این بود که پس از مشخص شدن بی‌گناهی و قانونی بودن دانشجویان بورسیه از آنان دلجویی می‌کردید که جبران اشتباه می‌شد.
 
این نامه می‌افزاید: اگر سری به مراکز علمی و دانشگاهی بزنید می‌بینید که رکود علمی بر همه بخش‌های این حوزه سایه افکنده و متخصصان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از هیچ آینده‌ای در بازار کار و نیز فعالیت دانشگاهی برای خود مطمئن نیستند.
 
در پایان این نامه تاکید شده است: توصیه صمیمانه و دلسوزانه ما به عنوان سربازان خط مقدم علم و فناوری به دولت محترم، اعتماد به ظرفیت‌های درونی این ملت تمدن‌ساز است و انتظار داریم دولتمردان در خطوط قطعی سیاست‌های کلی نظام قدم بردارند تا شاهد بازگشت به قله‌های رشد شتابان تولید علم در چند سال گذشته باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها