کد خبر: ۳۷۵۶۰۹
زمان انتشار: ۰۹:۲۳     ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵
طبیب‌زاده نوری:
نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: برجام که مهم‌ترین مسئله در تاریخ انقلاب اسلامی بوده در عرض ۲۰دقیقه در مجلس نهم تصویب شد و تفاوت چندانی بین عارف و لاریجانی وجود نخواهد داشت و هر دو نفر گوی سبقت در حمایت از دولت را از هم خواهند ربود.

به گزارش پایگاه 598، زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره ترکیب مجلس دهم و موضوع ریاست علی لاریجانی و محمدرضا عارف اظهار داشت: بحث مجلس آینده و ترکیب آن کاملا مشخص است که به چه شکل خواهد بود؛ شورای ائتلاف اصولگرایان در سراسر کشور لیست منتشر کرد و در کنار آن هم اصلاح طلبان لیست ارائه دادند بنابراین افرادی که از طریق لیست‌ها داخل مجلس شده‌اند همسو با شورای ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هم همسو با لیست امید رای خواهند داد.

*مستقلین تکلیف ریاست مجلس را مشخص می‌کنند

وی با بیان اینکه مستقلین می‌توانند کفه ترازوی ریاست مجلس آینده را به یک طرف برگردانند، گفت: هر دو طرف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان برای جذب مستقلین ابزار دارند؛ با تجربه ای که در دوره های گذشته مجلس داشته‌ایم  دولت با استفاده از ابزار دادن امکانات به حوزه انتخابیه فرد منتخب و سرازیر کردن امکانات می‌تواند آرای نمایندگان را جلب کند در عین حال هم  عناصر صاحب نفوذ داخل مجلس ابزارهایی برای دادن امکانات به منتخبان خواهند داشت.

طبیب‌زاده نوری ادامه داد: هر دو طرف وعده‌های مختلفی می‌دهند و هر طیفی که بتواند وعده‌های جذب کننده بدهد مستقلین به سمت آن طیف کشیده خواهند شد.البته نمی‌خواهم بگویم همه نماینده‌های مستقل تحت تاثیر این وعده‌ها قرار می‌گیرند اما بعضا اینگونه است.

نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این پرسش که اساسا چه تفاوتی بین لاریجانی و عارف برای ریاست مجلس دهم وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: آیا مجلسی که به وسیله آقای لاریجانی اداره می‌شد تفاوت آشکاری با نوع ریاست عارف خواهد داشت؟ برجام که مهم‌ترین و پرچالش‌ترین مسئله کشور در طول یکصد سال اخیر و همچنین تاریخ انقلاب اسلامی بوده در عرض 20دقیقه در مجلس نهم تصویب شد بنابراین تفاوت چندانی بین این دو نفر وجود نخواهد داشت.

*احتمال شنیده شدن فریاد رفع حصر سران فتنه در مجلس دهم وجود دارد

وی با طرح این موضوع که تنها تفاوت ریاست عارف و لاریجانی احتمال شنیده شدن صدای رفع حصر سران فتنه می‌تواند باشد، تصریح کرد: ممکن است در صورت رای آوری عارف مجلس به جایی برود که عده‌ای رفع حصر سران فتنه را علنا در صحن مجلس فریاد بزنند.

طبیب زاده نوری برهمین اساس اضافه کرد: هر دو فرد مورد نظر برای ریاست مجلس دهم در همراهی با دولت گوی سبقت را از هم خواهند ربود.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره حمایت حزب کارگزاران از ریاست لاریجانی اظهار داشت: کینه تاریخی بین کارگزارانی‌ها و اصلاح طلبان وجود دارد. حزب کارگزاران مولود هاشمی رفسنجانی و امیال این حزب، امیال هاشمی است. یادمان نرفته است که که در دوره‌های گذشته و در مجلس ششم اصلاح‌طلبان چه تقابلی با هاشمی داشتند و مواردی مانند بحث عالیجناب سرخپوش فراموش نمی‌شود که حتی کار به جایی رسید آقای شریعتمداری در آن درگیری‌ها مطلبی نوشتند و گفتند که هاشمی در گذشته خدماتی هم برای نظام داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری اینکه با وجود این سابقه و این موضوع که روحانی از هاشمی خط می‌گیرد، دولت به اصلاح‌طلبان اعتمادی ندارد، گفت: دولتی‌ها همیشه نگرانند که اصلاح‌طلبان زیرپای دولت را خالی کنند و حتی از دولت عبور کنند. هم اکنون هم اصلاح‌طلبان که فتنه 88 را با خسارت‌های کلان به نظام تحمیل کردند، تنها برای بازگشت به نظام به آقای روحانی دلخوش کرده‌اند و با طناب پوسیده هاشمی به حاکمیت بازگشته‌اند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها