کد خبر: ۳۷۵۹۶۵
زمان انتشار: ۱۵:۰۵     ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
سخنگوی کمیسیون تلفیق جزئیات ایرادات جدید شورای نگهبان به گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه 598، محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با مهر، از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق در جلسه امروز بعد از ظهر خبر داد.

نماینده مردم کرمان اظهار داشت: شورای نگهبان با ایراد به تبصره ای از لایحه بودجه در خصوص «فرآورده های نفتی» اعلام کرده است که این تبصره با سیاست های اقتصاد مقاومتی در مغایرت است، بنابراین اصلاحاتی در کمیسیون با حضور اعضای شورای نگهبان جهت مطابقت این بند با سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه افزود: در خصوص انتشار اوراق صکوک نیز برای رفع ایراد شورای نگهبان در مرحله اول، انفال و نهادهای تحت نظر مقام معظم رهبری را از مصادیق این بند جدا کردیم، اما مجددا مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت که باید اصلاح شود.

پورابراهیمی اظهار داشت: تبصره های الحاقی ۹ و ۱۲ نیز مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است. این دو تبصره در خصوص صندوق بازنشستگی عشایر و روستاییان و همچنین بازنشستگان پیش از موعد تامین اجتماعی است که شورای نگهبان این دو تبصره را مغایر اصل ۱۵۳ قانون اساسی دانسته است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان معتقد است باید برای این تبصره ها از لایحه بودجه عدد، رقم، ردیف و اعتبار اعلام شود، اما کمیسیون معتقد بود این تبصره ها نیاز به ردیف ندارند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه خاطرنشان کرد: با رفع ایرادات شورای نگهبان، مجددا گزارش کمیسیون تلفیق طی روزهای آینده در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می گیرد تا با رفع این ایرادات، قانون بودجه به دولت ابلاغ شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها