کد خبر: ۳۷۶۰۳۶
زمان انتشار: ۰۹:۲۶     ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵
طبق یافته های یک مطالعه جدید می توان با مصرف مخلوط انگور قرمز و پرتقال از بیماری قلبی، دیابت و چاقی دور ماند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، محققان دانشگاه وارویک انگلستان دریافته اند مخلوط دو ترکیب موجود در انگور قرمز و پرتقال می تواند در جهت بهبود سلامت افراد مبتلا به دیابت، کاهش موارد مربوط به چاقی و بیماری قلبی استفاده شود.

پال تورنالی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «با یافتن این ترکیب می توان به درمان دیابت و بیماری قلبی کمک کرد.»

تیم تحقیق در این مطالعه دو ترکیب موجود در میوه ها که معمولا باهم یافت نمی شوند را بررسی کردند. این ترکیبات شامل ترنس-رسوراترول (tRES) در انگور قرمز و هسپرتین (HESP) موجود در پرتقال هستند.

زمانیکه این دو ترکیب همراه باهم و با میزان دوز دارویی مصرف می شوند در راستای کاهش گلوکز خون عمل می کنند، عملکرد انسولین را بهبود بخشیده و سلامت عروق خونی نیز بهبود می یابد.

این ترکیبات با افزایش پروتئین موسوم به گلیوکسالاز ۱ (Glo۱) در بدن عمل می کنند و آسیب ناشی از ترکیب ماده قندی موسوم به متیل گلیوکسال (MG) را خنثی می سازند.

ترکیب MG با رژیم غذایی پرچرب، سبب افزایش مقاومت نسبت به انسولین و دیابت نوع ۲ می شود. دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین بوجود می ‏آید. انسولین هورمونی است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است.

یکی دیگر از اثرات مخرب MG، آسیب به رگ های خونی و به دنبال آن بیماری های قلبی ناشی از کلسترول بالاست.

در این مطالعه ۳۲ فرد چاق و دارای اضافه وزن در رده سنی ۱۸ تا ۸۰ سال با BMI بین ۲۵ تا ۴۰ شرکت داشتند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها