کد خبر: ۳۷۶۲۷۶
زمان انتشار: ۱۱:۰۹     ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
اکانتی در توئیتر در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ کار خود را همزمان با فتنه هایی که اصلاح طلبان در داخل کشور آغاز کرده اند ، شروع می‌کند. این اکانت فعالیتی سیاسی با هدف تبلیغ علیه نظام را پیش روی فعالیت مجازی خود قرار می‌دهد! نکته ای که در این خصوص جلب توجه می‌کند نام این اکانت و البته مکان ثبت شده این فرد می‌باشد که با گفته های خبر مربوط به ایرنا که آخرین مکان مسعود کشمیری را "آلمان” معرفی میکند هماهنگی دارد!!
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، نشست خبری روز گذشته سخنگوی نیروی انتظامی علاوه بر مباحث معمول و جاری مرتبط با عملکرد این نهاد حاوی خبری هرچند پوشیده مختصر اما مهم بود. سردار منتظر المهدی در این نشست  از دستگیری عامل انفجار دفتر نخست‌وزیری جمهوری اسلامی ایران در کشور آلبانی خبر داد. رویدادی که در صورت تایید رسمی، پرونده تلخ و پیچیده ترور رییس جمهور و نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ را باز خواهد کرد.


سایت ظهور 12 نوشت: البته در این خبر اعلام شد که عامل دستگیر شده یک زن می‌باشد ؛‌سردار منتظرالمهدی در تشریح جزئیات دستگیری یکی از عوامل انفجار ساختمان حزب‌جمهوری که اخیرا در کشور آلبانی دستگیر شده است اظهار داشت: این خانم به استناد اعلان قرمز (red wanted) صادر شده از سوی اینترپل، دستگیر شد.

اما در هر حال آن چیزی که بیش از پیش برای افراد پیگیر این ماجرا جالب توجه است این می‌باشد که مسعود کشمیری کجاست و چه می‌کند؟ البته بد نیست که در ادامه نگاهی به خاطراتی که در خصوص این فرد نقل شده است داشته باشیم.

مسعود کشمیری متولد سال ۱۳۲۹ کرمانشاه ، دارای مدرک لیسانس علوم اداری و مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران بود. «قیافه حق‌به‌جانب، تسبیح به‌دست و اهل استخاره و دعای کمیل‌خواندن در جلسات و پیش‌قدم در پیش‌نمازشدن»؛ این تصویری است نقش‌بسته‌شده در ذهن‌ها از مسعود کشمیری تا پیش از انفجار دفتر نخست‌وزیری. البته یک تصویر تکراری دیگر هم از او هست. اینکه او همواره دو خودکار در جیب داشته؛ یکی برای نوشتن مطالب شخصی که ادعا می‌کرد از پول حقوق خود تهیه کرده و دیگری برای کارهای دولتی و متعلق به اموال بیت‌المال!


۳۵ سال پس از حادثه تلخ انفجار در دفتر نخست‌وزیری و حزب جمهوری اسلامی و شهادت افراد مانند

در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ چه اتفاقی رُخ داد؟

دفتر نخست وزیر بعد از ظهر این روز میزبان جلسه شورای امنیت ملی با حضور رییس جمهور، نخست وزیر و تعدادی از مسئولان امنیتی بود. محمدعلی رجایی رئیس جمهور، محمد جواد باهنر نخست وزیر و  مسعود کشمیری  جانشین دبیر شورای امنیت بالای میز جلسه نشسته اند. تیمسار وحید دستجردی کنار باهنر و بعد از او اخیانی به جای فرماندهی ژاندارمری کل نشسته، در کنار وی به ترتیب تیمسار کتیبه، سرورالدینی معاون وزیر کشور، خسرو تهرانی از اطلاعات نخست وزیری، کلاهدوز قائم مقام سپاه یک طرف میز بودند و طرف دیگر میز تیمسار شرف خواه معاون نیروی زمینی، سرهنگ وحیدی معاون هماهنگی ستاد مشترک، سرهنگ وصالی فرمانده عملیات نیروی زمینی، و سرهنگ صفاپور فرمانده عملیات ستاد مشترک قرار دارند.

 طبق روال جلسات پیشین مسعود کشمیری که سمت جانشین دبیر شورای امنیت ملی را به عهده دارد دستگاه ضبط صوتی را برای ضبط سخنان حاضرین روی میز و در نزدیکی نخست وزیر و رییس جمهور می گذارد و سپس مشغول پذیرایی و آماده کردن فضای جلسه می شود. او پیش از خروج  و پس از گفت‌وگوی کوتاهی با خسرو تهرانی کیف بزرگی را که همیشه همراه دارد نزدیک محل نشستن محمدعلی رجایی می گذارد. با عجله از ساختمان نخست‌‌وزیری خارج می‌شود و دیگر  هیچ خبر و تصویری از او منتشر نمی شود.

دوست سازمان مجاهدین، سه دهه به زندگی مخفی روی آورده و گم می شود. هم‌زمان با خروج او از محل برگزای جلسه، صدای انفجار شدیدی منطقه را می‌‌لرزاند. مطابق نظر کارشناسان، بمب از نوع خاص «تخریبی- آتش‌زا» بوده که از حدود دو پوند TNT و مقداری منیزیم تشکیل و در یک کیف ‌دستی جاسازی شده بوده است. شدت صدای انفجار به حدی بوده که پرده گوش بسیاری از حاضران در این جلسه پاره می‌شود.

ابتدا اعلام می‌شود مسعود کشمیری هم در بین قربانیان است. هاشمی‌رفسنجانی در خاطرات سال ۶٠ خود درباره علت اعلام نام کشمیری در بین کشته‌شدگان انفجار به همین مسئله اشاره می‌کند: «این کار برای این بود که منافقین فکر کنند نظام نمی‌داند که مسعود کشمیری عامل انفجار بوده و از غفلت آنها برای دستگیرکردن او استفاده شود». آیت‌الله بیات هم معتقد است که علت اعلام شهادت کشمیری در راستای جلوگیری از فرار او بوده است. با این حال ابهامات در خصوص چگونگی نفوذ این فرد در یکی از حساس ترین نهادهای تصمیم گیرنده نظام و حضور در چنین جلسه مهمی آن قدر زیاد بود که تا سال ها بعد دست آویز برخی جریان های سیاسی نیز قرار گرفت. از جمله چهره هایی که همواره در معرض این اتهام قرار داشت «بهزاد نبوی» سخنگوی وقت دولت شهید رجایی وزیر مشاور او در امور اجرایی بود. اتهامی که حتی به سطح مشارکت در ترور هم رسید و بیشتر از اوایل دهه ۸۰ از جانب برخی مخالفان فکری او و سازمان متبوعش یعنی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی مطرح شد.

کشمیری علی الظاهر توسط پسر دایی خود، «ابوالفضل دلنواز» که برادر همسرش نیز بود جذب سازمان مجاهدین شد. در سال ۵۸ دستور ضرورت نفوذ در نخست وزیری را دریافت می کند و برای آغاز این مسیر، ابتدا عضو دفتر نخست وزیری در سیستان و بلوچستان می شود. کشمیری مدتی کوتاه نیز در دفتر محسن سازگارا معاونت سیاسی اجتماعی، بهزادنبوی وزیر وقت مشاور در امور اجرایی مشغول به کار شد و از آنجا به دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست وزیری به سرپرستی خسرو تهرانی رفت. وی از آنجا مدتی به فعالیت در دبیرخانه شورای امنیت پرداخت و سپس جانشین خسرو تهرانی در دبیرخانه شورای امنیت شد. عملکرد وی در این جایگاه آنچنان بود بسیاری به غلط تصور کرده اند وی خود دبیر شورای امنیت بوده است.

تروریست در توئیتر رخ عیان کرد!

دی‌ماه سال ٩٢ بود که یک مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری دولتی «ایرنا» گفت: «مسعود کشمیری، عامل انفجار نخست‌وزیری و محمدرضا کلاهی‌صمدی عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی در آلمان رؤیت شده‌اند. نام‌بردگان که از اعضا و هواداران فعال گروهک تروریستی منافقین و خط نفوذ فرقه رجوی در نهادهای حیاتی، حساس و مهم جمهوری اسلامی بودند، هنگام خوردن غذا در رستورانی در شهر کلن و هنگام رانندگی در شهر هامبورگ آلمان مشاهده شده‌اند».

اکانتی در توئیتر در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ کار خود را همزمان با فتنه هایی که اصلاح طلبان در داخل کشور آغاز کرده اند ، شروع می‌کند. این اکانت فعالیتی سیاسی با هدف تبلیغ علیه نظام را پیش روی فعالیت مجازی خود قرار می‌دهد! نکته ای که در این خصوص جلب توجه می‌کند نام این اکانت و البته مکان ثبت شده این فرد می‌باشد که با گفته های خبر مربوط به ایرنا که آخرین مکان مسعود کشمیری را "آلمان” معرفی میکند هماهنگی دارد!!

اینکه ۴ سال پیش از خبر منتشره در ایرنا بخواهیم انتخاب این مکان و نام این اکانت را تصادفی بدانیم تا حدی ساده انگارانه می‌باشد. با اینحال به طور قطع نمی‌توان گفت که این اولین و آخرین تصویری است که از تروریست ۶۵ ساله ، پس از سه دهه منتشر شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۶
در انتظار بررسی: ۴۴
* نظر:
ارسال نظرات
محمد بهتویی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵
۴۳
۱۲
خدا لعنتش کند
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۹ - ۰۶ تير ۱۳۹۵
۳۴
۱۶
خداوندوپیامبران وائمه اطهارلعنتش کنن
پاسخ
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۵
۳۸
۱۱
رسواترین و خائن ترین گروه تروریستی مجاهدین هستند که دروغ و فریب پیشه اشان شده
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۱ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶
۲۹
۱۰
خداوند اینهایی رو که منفی دادند بیشتر لعنت کند
پاسخ
شفیعی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۰۸ تير ۱۳۹۶
۱۶
۵
چرا خدا در این دنیا ب عذاب دچارشان نمیکنه؟
اون سر دنیا ی عمر زندگی کردند ، کاش یکی پیدا میشد ب درک می فرستادشون
خدا با یزیدیان محشورشان کند
پاسخ
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹
۷
۶
کاشکی من رامامورمیکردن حقش میگذاشتم کف دستش
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها