کد خبر: ۳۹۱۴۱۳
زمان انتشار: ۰۹:۲۲     ۱۰ شهريور ۱۳۹۵
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات در وزارت کشور تکمیل و به هیئت دولت ارسال شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، محمدحسین مقیمی شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست شورای اداری مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این لایحه پس از تائید در هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی برای تصویب ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: این لایحه بر اساس سیاست‌های انتخاباتی مصوب مجمع تشخیص مصحلت نظام تدوین و چند روز پیش برای هیئت دولت فرستاده شده است.

قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی گفت: در انتخابات سال گذشته اشکالاتی وجود داشت که پس از انتخابات، وزیر کشور به ستاد دستور داد تا لایحه جامع اتنخاباتی را در دستور کار قرار دهند و هدف این است که با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، کار انتخابات را بهتر و شفاف‌تر انجام دهیم.

مقیمی, مهم ترین مشکل قانون انتخابات کنونی را مشخص نبودن چگونگی تبلیغات، هزینه کردهای انتخاباتی، تخلفات و جرائم انتخاباتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تصویب لایحه جامع انتخاباتی، قوانین شفاف انتخاباتی در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی وزیر کشور به تشکیل نخستین خانه احزاب استان‌های کشور در خراسان رضوی اشاره کرد و تشکیل خانه احزاب را کمک به تقویت احزاب و تشکل‌های سیاسی برای انجام وظیفه بهتر دانست.

مقیمی گفت: دولت قصد دخالت در کار احزاب و گروه‌های سیاسی را ندارد و شکل‌گیری این گروه‌ها نیز برای واگذاری امور مردم به مردم است و باید خودشان کارها را پیش ببرند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها