کد خبر: ۳۹۱۷۵۲
زمان انتشار: ۰۹:۱۸     ۱۳ شهريور ۱۳۹۵
تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل قطر توانست نخستین گام را در مسیر سخت جام جهانی محکم بردارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روزنامه ایران، تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل قطر توانست نخستین گام را در مسیر سخت جام جهانی محکم بردارد. هرچند بیان نقاط ضعف و قوت تیم ملی در بازی نخست نمی‌تواند چندان دقیق باشد و نمی‌توان با انجام یک بازی بر مسند قضاوت نشست اما نگاهی موشکافانه‌تر به این دیدار می‌تواند تاحدودی پرده از نقاط تاریک و روشن فوتبال ملی در این مسیر سخت بردارد.
 
واقعیت این است که فوتبال ایران نتوانست توقع هواداران خود را در بازی مقابل تیم چندملیتی قطر برآورده کند، این درست که قطری‌ها از حضور بازیکنان خارجی بهره می‌بردند و تیم ملی در مقابل منتخبی از بازیکنان درجه چندم دنیا به میدان رفت اما فوتبال ما هم از نظر نیروی انسانی کاملاً غنی است و هرکدام از بازیکنان ما از نظر فنی شرایطی بهتر نسبت به حریف نه چندان قدرتمند خود داشتند. اصلی‌ترین نقطه ضعف تیم ملی در بازی مقابل قطر ضعف بازیکنان در فضاسازی بود. نقطه قوت تیم ملی، نمایش انفرادی بازیکنان‌مان در دیدارهای گذشته بود که البته این موضوع در بازی با قطر هم تا حدودی دیده شد و گل علیرضا جهانبخش نتیجه خلاقیت‌های فردی این بازیکن جوان‌مان بود، خوشبختانه فوتبال ایران از نظر نیروی انسانی پتانسیل بالایی دارد و این موضوع در همه ادوار جزو نقاط مثبت فوتبال ما به حساب می‌آمد، موضوعی که به نظر می‌رسد تداوم خواهد داشت و حضور بازیکنان خوب و جوان در ترکیب تیم کنونی خود نشان می‌دهد که می‌توان به انتظار روزهای خوش برای فوتبال ایران نشست.
 
یکی از نکات ناپسند دیدار تیم ملی با قطر برخی حواشی بود که جواد نکونام برای تیم ملی به وجود آورد، نکونام در نخستین بازی خود به عنوان مربی تیم ملی از نیمکت اخراج شد و برخلاف زمان حضورش در زمین چهره خود را با آن حرکت مخدوش کرد.
 
نکونام و کادر فنی تیم ملی کاملاً تحت تأثیر هیجان‌هایی قرار گرفتند که از سوی سکو منتقل شد. اعتراض و درگیری در زمین فوتبال موضوعی است که سال هاست در فوتبال حرفه‌ای دنیا منسوخ شده و این اتفاق از جمله نکات منفی دیدار نخست تیم ملی در این مسیر سخت به حساب آمد.
 
به هر صورت آغاز یک تورنمنت مهم همچون جام جهانی اهمیت و حساسیت‌های بسیاری دارد و تیم ملی توانست با وجود فشارهای فراوان این دیدار را با موفقیت و سلامت پشت سر بگذارد و از فشار بیرون بیاید. تیم ملی ما برای حضور در چنین میادین با اهمیتی باید بخوبی تجهیز شود، برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم‌های قدرتمند عامل مهمی برای بالا رفتن سطح آمادگی تیم به حساب می‌آید موضوعی که پیش از آغاز مسابقات رعایت نشد و تیم ملی بجز انجام چند دیدار دوستانه با تیم‌های سطح پایین و باشگاهی ایتالیا به استقبال مرحله مقدماتی جام جهانی رفت. بازی دوم تیم ملی مقابل چین به مراتب حساسیت‌های بالایی دارد چرا که فوتبال چین پیشرفت محسوسی در سال‌های اخیر داشته و قطعاً کسب سه امتیاز توسط تیم ملی در این دیدار موجب می‌شود تا نیمی از مسیر سخت تیم ملی طی شود.
 
سرنوشت تیم‌های گروه A در دستان ایران است و هر تیمی که می‌خواهد خود را در جام جهانی ببیند باید از سد محکمی به نام ایران عبور کند. شکست ژاپن برابر تیم امارات شگفتی بزرگی در مرحله مقدماتی جام جهانی بود که در بازی نخست رقم خورد و این موضوع نشان دهنده پیشرفت فوتبال امارات در قاره آسیاست و قطعاً باید منتظر بود تا اتفاقاتی از این دست مجدداً در این مرحله از مسابقات با توجه به پیشرفت تیم‌های نه چندان نامدار تکرار شود.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها