کد خبر: ۳۹۱۸۲۰
زمان انتشار: ۱۲:۰۷     ۱۳ شهريور ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه 598 به نقل از بانک ورزش، علیرضا جهانبخش گل دوم ایران را به زیبایی وارد دروازه قطر کرد. او درخشید تا نشان دهد در اوج دوران آمادگی است. درست مثل زمانی که برای آلکمار بازی می‌کند و می‌درخشد. مهره کلیدی آلکمار، حالا نقش ویژه‌ای در ترکیب تیم ملی بر عهده گرفته. او بال راست تیم کی‌روش است و مامور راه اندازی حملات تیم ملی. زوج او و رامین رضاییان نوید روزهای روشن تری می‌دهد. بخصوص که هر دو در سن و سال مناسبی قرار دارند و تا سالها می‌توانند برای تیم ملی بازی کنند. جهانبخش اگر همینطور ادامه بدهد قطعا مثل آلکمار، در تیم ملی نیز کلیدی خواهد بود و در نقش برگ برنده.

علیرضا جهانبخش مقابل قطر نمایش درخشانی ارائه داد. بال راست تیم ملی هم در حمله موفق بود و هم در دفاع رامین رضاییان را کمک کرد. او یک گل نیز به ثمر رساند. گلی که درباره‌اش می‌گوید: «شاید بگویید حرف هایم کلیشه‌ای است اما گل من حاصل تلاش همه بازیکنان تیم ملی بود. همه زحمت کشیدند تا گل بزنم. از کریم انصاری فرد تا آندرانیک تیموریان. این گل را من نزدم، بلکه همه بازیکنان تیم ملی، مربیان و آن جمعیتی که در ورزشگاه حضور داشتند به ثمر رساندند. پس این گل را به نام 100 هزار نفر بنویسید نه علیرضا جهانبخش.»

گل جهانبخش یک گل اروپایی بود. از آن گل‌هایی که هم زیبا است و هم فنی. او در این باره می‌گوید: «همه می‌گویند گل ات اروپایی بود و خیلی زیبا. اگر بخواهم در حد یک جمله درباره این گل صحبت کنم باید بگویم که خیلی خوشحالم و از صمیم قلب شاد چون با این گل و البته گلی که رضا قوچان نژاد به ثمر رساند توانستیم قطر را شکست بدهیم و گام اول را در مسابقات مقدماتی جام جهانی محکم برداریم. با این سه امتیاز شرایط برای ما مقابل چین ایده‌آل‌تر است.»

جهانبخش درباره قضاوت داور صحبت خاصی انجام نمی‌دهد: «از وقتی فوتبال را حرفه‌ای دنبال کردم هرگز درباره قضاوت داور حرفی نزده ام. دوست ندارم وارد این حواشی شوم. تمرکزم را می‌گذارم روی مسائل فنی و سعی می‌کنم به بهترین شکل دستورات کادر فنی را در زمین پیاده کنم. رضایت کادر فنی و مردم مهم‌ترین هدفم در طول بازی است و این بار هم امیدوارم همه از عملکرد من راضی باشند.»

جهانبخش گل خود را به هوادارانی تقدیم می‌کند که در ورزشگاه حاضر شدند تا تیم ملی را تشویق کنند:«از اول مسابقه تلاش کردم که خودم را به خوبی نشان بدهم و خداراشکر توانستم گل دوم را بزنم. گلم را به هواداران و آنهایی که در ورزشگاه بودند تقدیم می‌کنم. آنها آمدند و با حضور پررنگ خود نشان دادند که به تیم ملی علاقه مندند. امیدوارم حضور آنها فقط مختص به این بازی نباشد و در دیدارهای آینده هم چنین جمعیتی را در ورزشگاه ببینیم و حریفان را با حمایت آنها شکست بدهیم. بی شک حضور هواداران پرشمار در ورزشگاه آزادی هم می‌تواند روی عملکرد مثبت ما تاثیر بگذارد و هم روی حریف اثر منفی. پس به‌عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی وظیفه‌ام است از هواداران تشکر ‌کنم که به ورزشگاه آمدند و ما را حمایت کردند.»

جهانبخش خیلی زود بازی مقابل قطر را فراموش کرده و به فکر تقابل با چین است:«از امروز به فکر بازی مقابل چین هستیم، چون این تیم حریف قدرتمندی است. همانطور که می‌دانید لیگ چین از چند سال قبل سرمایه‌گذاری را آغاز کرده و پای بازیکنان مطرح فوتبال دنیا به لیگ حرفه‌ای این کشور باز شده. فوتبال در چین و بخصوص تیم ملی‌اش به همین دلیل پیشرفت کرده و حضور در جام جهانی هم یکی از اهداف حریف آینده تیم ملی است. سه، چهار روز وقت داریم تا برای بازی مقابل چین آماده شویم. با توجه به شکست نزدیک چین مقابل کره جنوبی، احساس می‌کنم بازی حساس و سختی پیش رو داریم اما برای کسب امتیاز به زمین می‌رویم و تمام سعی‌مان این است تا با دست پر به ایران برگردیم. کادر فنی هم چین را آنالیز کرده و نقاط ضعف و قوت این تیم را برای ما توضیح داده تا با آگاهی کامل وارد زمین شویم و از چین امتیاز بگیریم.»

رضا قوچان نژاد یکی از دوستان صمیمی علیرضا جهانبخش است. بال ایرانی آلکمار درباره گلی که قوچان نژاد به ثمر رساند اینگونه صحبت می‌کند: «نه تنها رضا بلکه همه بازیکنان تیم ملی دوستان صمیمی من هستند. اگر سری به اردو و تمرینات تیم ملی بزنید خیلی زود به این نکته می‌رسید که برای بازیکنان، تنها صعود اهمیت دارد. فرقی نمی‌کند کدام بازیکن در زمین باشد و کدام روی نیمکت. به شادی پس از گل‌های مان مقابل قطر دقت کنید. همه در آغوش هم هستیم. هم پستی‌ها از یکدیگر حمایت می‌کنند و این یعنی همدلی. همان مساله‌ای که می‌تواند ما را برای رسیدن به جام جهانی کمک کند.»
 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها