کد خبر: ۳۹۲۱۱۸
زمان انتشار: ۰۹:۵۱     ۱۵ شهريور ۱۳۹۵
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه مدیران با حقوق های نجومی از خلاء های قانونی سوء استفاده کردند گفت: بیشتر مدیران کشور سالم هستند و اندک مدیران متخلف مانند میکروب هستند که باید حذف شوند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، شامگاه ذیروز با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان استانی مراسم تودیع و معارفه روسای قبلی و فعلی سازمان بازرسی خوزستان برگزار شد.

در این مراسم که در سالن ساختمان شهید تند گویان مجتمع قضایی اهواز برگزار شد، قاضی ناصر سراج با تشکر از زحمات رئیس سابق سازمان بازرسی خوزستان اظهار داشت: قانون ارتقای سلامت اداری کشور با نظر تشخیص مصلحت نظام به مدت سه و نیم سال دیگر تمدید شد.

وی با اعلام این خبر افزود: این قانون ظرفیت مناسبی برای حمایت از مدیران و سرمایه گذاران فراهم می‌کند زیرا در این قانون جرائم حبس حذف شده و بیشتر محرومیت اجتماعی برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حقوقهای نجومی گفت: سازمان بازرسی با تشکیل جلسات مختلف مسئله حقوق‌های نجومی را پیگیری می‌کند و در این مسئله خلاءهای قانونی وجود دارد که موجب سوء استفاده قرار می‌گیرد که سعی می‌شود این خلاءها مرتفع شود.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از مدیران افراد سالم و پاک دستی هستند ولی در این میکروبهای اندکی هستند که به مدیریت کشور لطمه می‌زنند که این میکروبها باید از سیستم حذف شوند.

سراج به ضرورت همکاری مسئولان و کارمندان حراست با سازمان بازرسی اشاره کرد و تاکید کرد: بازرسان و کارکنان حراست موظف هستند اطلاعات خود را به سازمان بازرسی ارائه دهند.

وی تاکید کرد قانون برای افراد حراستی که اطلاعات لازم را برای ارائه به سازمان بازرسی نمی‌فرستند مجازات تعین کرده بنابراین این ادارات باید با سازمان بازرسی کل کشور همکاری لازم را داشته باشند.

سراج با اشاره به اینکه عزم جدی در کشور برای مبارزه با فساد وجود دارد بیان داشت: این سازمان در مسائل کلان وارد می‌شود و آنها را تا حصول نتیجه دنبال می کند.

 در پایان این مراسم با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور، آغاجری به عنوان رئیس سازمان بازرسی خوزستان معرفی و از زحمات کرمی رئیس پیشین بازرسی خوزستان تقدیر شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها