کد خبر: ۳۹۲۱۳۷
زمان انتشار: ۱۰:۴۸     ۱۵ شهريور ۱۳۹۵
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ تلاش جمهوری اسلامی ایران در جهت حل و فصل صلح‌آمیز درگیریها در منطقه است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ظهر امروز با استفان اوبرایان معاون امور بشردوستانه دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار و درباره تحولات منطقه و بویژه موضوع حل و فصل بحرانهای منطقه عراق، سوریه، یمن و افغانستان و راههای کمکهای بشردوستانه به مردمان این مناطق بحث و تبادل نظر کرد.

اوبرایان در این دیدار گفت:برای دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در قبال این کمکهای بشردوستانه در خصوص این مناطق احترام قائل هستیم و امیدواریم که سازمان ملل را در جهت مساعدت به مردم جنگ‌زده در این مناطق و بویژه شهرهای تحت محاصره یاری نماییم.

علی اکبر ولایتی در پاسخ به اظهارات معاون دبیر کل سازمان ملل ضمن تشریح دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران نسبت به شرایط دشوار ساکنین در شهرهای سوریه و یمن اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است که از طریق هر راه و شیوه‌ای سازمان ملل را در جهت کاهش دردهای مردم مناطقی در کشورهای بحران‌زده یاری کند.

وی ادامه داد: تمامی تلاش جمهوری اسلامی ایران در جهت حل و فصل صلح‌آمیز این درگیریها است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ضمن اشاره به آخرین تحولات مربوط به عراق بویژه موصل، گفت: ما در تماس با طرفهای ذیربط در عراق همواره بر بکارگیری خشونت کمتر و ضرورت تلاشهای صلح‌آمیز تاکید کرده‌ایم و راه حل نظامی را آخرین راه‌ حل برای حل و فصل اینگونه درگیریها می‌دانیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها