کد خبر: ۳۹۳۸۷۸
زمان انتشار: ۱۰:۰۱     ۲۸ شهريور ۱۳۹۵
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور روز شنبه سوم مهرماه در سراسر کشور برگزار می شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، علی اصغر فانی امروز در نشست خبری به مناسبت بازگشایی مدارس در ساختمان شهید رجایی گفت: امسال روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه روز جشن شکوفه ها و غنچه هاست.

وی افزود: بازگشایی دبستان ها را برای کلاس اولی و پیش دبستانی ها در این روز خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور روز شنبه سوم مهرماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: از اواسط بهمن سال گذشته تحت عنوان پروره مهر کار در ستاد وزارتخانه با مسئولیت یکی از معاونین و حضور سایر معاونین ذیربط آغاز شده و کار برنامه ریزی و تمهید مقدمات سال تحصیلی آغاز شده است. حجم کار در ستاد و اداره کل استان ها و مناطق وسیع و توان بر است.

فانی تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز در مدارس دولتی و غیردولتی داشته باشیم.

وی بیان کرد: یک نرم افزار تحت عنوان سناد وجود دارد که ثبت نام روزانه در آن ثبت می شود آخرین آمارثبت نام بیش از ۱۲.۵ میلیون دانش آموز بوده است که البته تعدادی از دانش آموزان دیگر نیز ثبت نام کرده اند که هنوز ثبت نشده است.

فانی تصریح کرد: تعداد ۷۰۰ هزار نوآموز در مقطع پیش دبستانی، بیش از  ۷ میلیون در مقطع ابتدایی، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در مقطع متوسطه اول و دوم و ۷۳ هزار نفر در مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل می شوند.

وی بیان کرد: تعداد ۱۰۷ هزار واحد آموزشی با بیش از ۹۴۷ هزار همکار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۳۴ میلیون جلد کتاب درسی در بیش از هزار عنوان چاپ شده و در حال توزیع است گفت: بالغ بر ۱۴۰ عنوان کتاب جدید التالیف در پایه دهم داریم و درس ریاضی نیز در پایه ششم تغییر یافته است.

وی با اشاره به هدایت تحصیلی در پایه دهم گفت: سایت الکترونیکی فروش کتاب باز است و دانش آموزان می توانند با ثبت سفارش، کتاب درسی خود را درب منزل تحویل بگیرند.

وی یادآور شد: کتاب اقتصاد پایه دهم در راستای اقتصاد مقاوتی تالیف شده است که آموزش داده خواهد شد.

فانی تصریح کرد: علی رغم محدودیت مالی، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۵ هزار و ۸۲۲ پروژه با ۳۳ هزار و ۶۶ کلاس درس و زیربنای ۴ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۱۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است و همچنین ۵ هزار و ۲۵۵ هزار کلاس درس به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: از مجموع ۲۱۱ و هزار و ۹۶۳ کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد، تعداد ۱۵۲ هزار و ۸۷۷ کلاس درس را به سیستم استاندارد در گرمایش مجهز کردیم که امیدواریم در ادامه امسال و سال آینده کل کلاس ها به سیستم گرمایشی مجهز کنیم.

فانی با بیان اینکه ۱۰ هزار نیروی جدید طبق ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان استخدام خواهیم کرد، گفت: پس از جذب این تعداد، آنها دوره های مهارتی تربیت حرفه ای معلمان را به مدت یکسال در دانشگاه فرهنگیان می گذرانند و از مهر ۹۶ جذب مدارس می شوند.

وی یادآور شد: امسال ۲۶ هزار نفر به جمع فرهنگیان می پیوندند، ۱۳ هزار نفر وارد پایه ابتدایی و متوسطه، ۹ هزار نفر در بهمن ماه از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند که از اول مهرماه با ما همکاری خواهند داشت، تعداد ۴ هزار نفر نیز  دوره یکساله را اخیرا در دانشگاه فرهنگیان گذرانده اند که به جمع ما می پیوندند.

از اسفندماه عملکرد هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان در حال بررسی است

فانی درباره وضعیت صندوق ذخیر فرهنگیان نیز گفت: از اسفندماه سال گذشته در حال ارزیابی عملکرد هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم و در حال بررسی هستیم.

کمک از نهادهای نظارتی برای بررسی عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان

وی افزود: متاسفانه برخی از اطلاعات و آمار از افراد اعلام شده است که بدون بررسی دقیق بوده است و از نهادهای نظارتی کمک گرفته ایم تا انشاالله بتوانیم به یک جمع بندی برسیم.

فانی درباره ی مطالبات بازنشسته های فرهنگی گفت: سازمان مدیریت قرار است بودجه خوبی را در این زمینه تخصیص دهد که در حال پیگیری از خزانه هستیم و اگر از قول من بیان شده تا آخر شهریور پرداخت می شود به دلیل قول هایی بوده است که از سازمان مدیریت گرفته بودیم و امیدورایم این رقم تخصیص یابد.

وی گفت: مطالبات بازنشستگان ۹۴ حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: امسال حدود ۳۶ هزار نفر می توانند بازنشسته شوند اما در برخی از مناطق به دلیل کمبود معلم خواهش کردیم این افراد با ما یکسال همکاری کنند و در حال گرفتن آمار نهایی هستیم که چه تعداد باقی می مانند.

آموزش و پرورش در انتخابات از جریانی جانبداری نمی کند

فانی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره ی سیاست آموزش و پرورش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ گفت: سیاست آموزش و پرورش در انتخابات تقویت حضور مردم در پای صندوق رای است و از جریانی جانبداری نمی کند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها