کد خبر: ۴۰۰۱۲۷
زمان انتشار: ۱۷:۲۷     ۱۴ آبان ۱۳۹۵
برای شرکت در عملیات آزادسازی حلب
ارتش مصر در آستانه عملیات سرنوشت ساز آزاد سازی حلب ۳۰۰۰ نیروی زبده کماندوی خود را به سوریه اعزام کرده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، یک مقام آگاه میدانی در سوریه با اعلام خبر ورود 3000 نیروی زبده و ویژه (کماندوهای ارتش) ارتش مصر به سوریه اعلام کرد که این نیروها برای تقویت ارتش عربی سوریه و کمک به این ارتش در آستانه ساعت صفر عملیات آزادسازی شهر حلب صورت گرفته است.

این منبع آگاه گفت: ژنرال عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر با این تصمیم یک گام دیگر به حقانیت محور مقاومت در سوریه نزدیک تر شده است.

به گفته این منبع آگاه اعزام این تعداد نیروی زبده ارتش مصر به سوریه تاکیدی بر بربازگشت روابط تاریخی قاهره و دمشق به روال عادی خود است.

انتشار این خبر در حالی است که رسانه‌های محلی سوریه نیز روز گذشته گزارش داده بودند که گروهی  از افسران ارتش مصر برای همکاری با مشاوران نظامی روسیه در خصوص آموزش نیروهای محلی به شهر بندری «طرطوس» سوریه وارد شدند.

دولت مصر در ابتدای بحران سوریه (2011) با محور مخالفان این کشور همراهی می کرد و حتی میزبان چندین اجلاس معارضان سوری بود  اما از میانه های بحران و با افشا شدن توطئه های بین المللی مبنی بر برهم زدن ثبات سوریه و تجزیه این کشور ارام آرام خود را از محور عربی- غربی- ترکی و صهیونیستی جدا کرد و با اعزام یک هیات سیاسی نظامی به دمشق حمایت خود را از دولت قانونی بشار اسد اعلام داشت. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۷ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
این یعنی سیاست ایرانی
آفرین به وزارت خاجه
آفرین به وزیر
زنده باد دکتر ظریف قهرمان
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها