کد خبر: ۴۰۰۴۴۴
زمان انتشار: ۱۰:۲۶     ۱۷ آبان ۱۳۹۵
مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران گفت: به نظر من اگر دستاوردهای برجام را نبینیم باید در قدرت بینایی خود شک کنیم. آثار برجام یک حرف است، بدعهدی حرف دیگری است. ما تعهد نداده بودیم با برجام آمریکا خوش‌عهد می‌شود اما برجام دستاوردهای خوبی داشته است. اگر برجام نبود الان به وضعیت نفت در برابر غذا رسیده بودیم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روزنامه کیهان، مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران گفت: به نظر من اگر دستاوردهای برجام را نبینیم باید در قدرت بینایی خود شک کنیم. آثار برجام یک حرف است، بدعهدی حرف دیگری است. ما تعهد نداده بودیم با برجام آمریکا خوش‌عهد می‌شود اما برجام دستاوردهای خوبی داشته است. اگر برجام نبود الان به وضعیت نفت در برابر غذا رسیده بودیم.
 
وی افزود: ما در حوزه‌های مختلف مشکلات فراوانی داشتیم اما در سایه برجام جلوی تحریم‌ بیشتر را گرفتیم. کسانی که امروز می‌گویند امنیت کشور زبانزد است بدانند بخشی از این امنیت رهاورد برجام و بخشی ناشی از هزینه‌های دولت در زمینه تامین امنیت است.
 
معاون حقوقی رئیس‌جمهور همچنین گفت: برجام یک کلاس حقوق بین‌المللی بود. البته آمریکا بدعهدی دارد و صهیونیست‌ها و سعودی‌ها کارشکنی می‌کنند، همانطور که مسیر مذاکرات را هجده ماهه از مسیر مین‌گذاری شده پیش بردیم. مسیر اجرای برجام را هم با همه بدعهدی‌ها پیش می‌بریم رسانه‌هایی که تیتر می‌زنند برجام هیچ، باعث خوشحالی صهیونیست‌ها نشوند.
 
این اظهارات خلاف واقع در حالی است که جان کری، وندی شرمن و برخی دیگر از مقامات آمریکایی در گزارشی به کنگره آمریکا پس از اعلام توافق تصریح کردند: اگر این توافق انجام نمی‌شد، تحریم‌های موجود، قابل تداوم نبود و در حال فروپاشی بود.
 
از سوی دیگر این مقامات رسمی دولت هستند که با وجود همه کتمان‌ها و رقیق‌نمایی بدعهدی‌های دشمن، اذعان می‌کنند دستاورد برجام تقریبا هیچ بوده، تحریم‌های بانکی و مالی برداشته نشده و بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ از ترس تحریم و مجازات‌های آمریکا حاضر به همکاری با ایران نیستند. آیا آنها هم باعث خوشحالی صهیونیست‌ها می‌شوند؟ و آیا با پنهان کردن بی‌خاصیتی برجام و بدعهدی آمریکا، می‌توان خسارت‌های بزرگی را که به کشور وارد شده جبران کرد؟!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها