کد خبر: ۴۰۰۵۵۳
زمان انتشار: ۱۱:۵۸     ۱۸ آبان ۱۳۹۵
حجت الاسلام پناهیان: یک حسن برجسته کتاب «رحمت واسعه» آن است که در آن بصیرت سیاسی اجتماعی ایشان به خوبی مشهود است و در کنار پرداختن به بیانات ایشان در مورد شخصیت و قضائل امام حسین (ع) در آن به این وجه نیز پرداخته شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رجانیوز، حجت الاسلام علیرضا پناهیان با حضور در نشست نقد و بازنمایی کتاب رحمت واسعه به بیان ویژگی های این کتاب پرداختند.
 
حجت الاسلام پناهیان در این نشست با اشاره به اینکه بنده در اکثر سخنرانی هایم به بیانات حضرت آیت الله بهجت (قدس سره) ارجاع می دهم، گفت: هر جا که منبع یاکتابی از بیانات ایشان ببینم از آن استفاده می کنم.
 
وی با بیان اینکه در کتاب رحمت واسعه شما خیالتان راحت است که یک فقیه و عارف با شما صحبت می کند افزود: متاسفانه ابعاد سیاسی و اجتماعی حضرت آیت الله بهجت همیشه مورد غفلت واقع شده است در حالی که نظرات و دیدگاه های سیاسی و اجتماعی ایشان با امام خمینی (ره) هم راستا و هم جهت بوده اند. 
 
حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: یک حسن برجسته این کتاب آن است که در آن بصیرت سیاسی اجتماعی ایشان به خوبی مشهود است و در کنار پرداختن به بیانات ایشان در مورد شخصیت و قضائل امام حسین (ع) در آن به این وجه نیز پرداخته شده است.
 
این کارشناس دینی در ادامه گفت: یکی از تفریحات و لذت های من در زندگی، خواندن بیانات و کلمات آیت الله بهجت است و توصیه کرد دیگران نیز این کار را انجام دهند.
 
وی با اشاره به این که در کتاب رحمت واسعه، برداشت دقیق و درست آیت الله بهجت (ره) از عاشورا آمده است، افزود: هر کس برداشت ایشان از عاشورا را داشته باشد، به معنای واقعی انقلابی خواهد بود.
 
ایشان همچنین با اشاره به ویژگی های شخصیتی آیت الله بهجت (ره) افزود: کسانی که میخواهند با شخصیت ایشان آشنا شود، شخصیت وی را در آینه این کتاب ببینند. 
 
وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: چقدر خوب است قطعات صوتی این کتاب در پیاده روی اربعین در اختیار زائران قرار گیرد . همچنین رادیو اربعین نیز می‌تواند بخش‌هایی از این کتاب را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
 
مخاطبین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه تهیه کتاب های پویش، به پایگاه rushana.ir مراجعه کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها