کد خبر: ۴۰۰۷۳۴
زمان انتشار: ۱۱:۰۱     ۱۹ آبان ۱۳۹۵
گاهی برخی مردها در پاسخ به این که «چرا اینقدر دیر آمدی؟» می‌گویند «خانه زن دومم بودم» و با خود فکر می‌کنند که شوخی بسیار جالب و شیرینی با همسرشان داشته‌اند. در حالی که تکرار جملاتی با این مضمون می‌تواند ناخودآگاه زن را به احتمال خیانت سوق دهد و پس از مدتی جای خود را به اضطراب، ترس از جدایی و بهانه گیری بدهد.
به گزارش پایگاه 598، متأسفانه برخی رفتارها فقط ظاهرشان شبیه شوخی است اما در صورت تکرار و با گذر زمان، شادی و گرمی خانه را کم رنگ می‌کند. برخی موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر از جانب همسران رعایت نشود، روابط زناشویی را تخریب می کند. در ادامه این مطلب را به نقل از بیتوته بخوانید.

 
 
در شوخی با همسرتان هرگز از کلمه طلاق استفاده نکنید
به نظر یک روان شناس، یکی از این موارد استفاده مکرر از واژه «طلاق» است. مثلاً در پاسخ همسرمان زمانی که با شوخی می‌پرسد «اگر یک ماه آشپزی نکنم، چه کار می کنی؟» اصلاً صحیح نیست که با شوخی بگوییم «طلاقت می‌دهم»، چون ممکن است او را ناراحت کنیم و در برابر همین یک شوخی ساده، با جنجال مواجه شویم.
 
حتی در زمان شوخی هم به همسرتان بی جنبه نگویید
عواطف زن و مرد با یکدیگر متفاوت است و هیچ کدام از ما حق نداریم در برابر ناراحتی دیگران لفظ «بی جنبه» را به کار ببریم. در واقع، گاهی با یک حرف ساده زمینه استرس و اضطراب همسرمان را فراهم می کنیم و اصلاً اهمیتی نمی‌دهیم که ته مانده‌های همین دلخوری می‌تواند موجبات شکل گیری سایر اختلاف‌ها را فراهم کند. البته نباید یک شوخی کوچک همه چیز را به هم بریزد اما تکرار و عادت به این نوع از شوخی‌ها، می‌تواند زندگی زناشویی را سرد کند.
 
در شوخی‌های زناشویی پای زن دوم را هرگز وسط نکشید
گاهی برخی مردها در پاسخ به این که «چرا اینقدر دیر آمدی؟» می‌گویند «خانه زن دومم بودم» و با خود فکر می‌کنند که شوخی بسیار جالب و شیرینی با همسرشان داشته‌اند. در حالی که تکرار جملاتی با این مضمون می‌تواند ناخودآگاه زن را به احتمال خیانت سوق دهد و پس از مدتی جای خود را به اضطراب، ترس از جدایی و بهانه گیری بدهد. یا این که مرد با کوچک ترین مشکل کاری به همسرش می‌گوید «همین امروز و فرداست که با مأمور بیایند دنبالم» و خودش می‌خندد. اما نمی‌داند که همین یک شوخی ساده چقدر می‌تواند برای محیط خانه استرس آور باشد.
 
در شوخی با همسرتان فحش و تمسخر ممنوع است
همچنین شوخی‌های تمسخرآمیز و حاوی فحش نیز اصلاً برای روابط زناشویی گرم، مناسب نیست، چون ممکن است پس از مدتی حرمت‌ها را از میان ببرد. مثلاً وقتی زن به همسرش می‌گوید «اگر مشکلی برایمان پیش آمد، پدرم کمکمان می‌کند» مرد نباید با شوخی بگوید «پدرت از پس اقساط خودش بر نمی‌آید»، چون این قبیل حرف‌ها به احساس حقارت، دلخوری و کاهش اعتماد به نفس منجر می‌شود. علاوه بر این، تمسخر قد، هیکل و لهجه همسر ممکن است در ظاهر حکم شوخی را داشته باشد اما روی تمایل او به ادامه روابط زناشویی تأثیر زیادی می‌گذارد و ممکن است باعث شود فردی که مورد شوخی قرار گرفته در لاک خود فرو رود و حتی علایم افسردگی را بروز دهد. در واقع، هیچ چیزی نمی‌تواند به اندازه ابراز محبت و شوخی‌های دوستانه و عاشقانه، موجب استحکام زندگی مشترک شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۵
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
وزیری
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۲۰ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
آقای ناشناس الان دیگه کسی حیوون رو هم کتک نمیزنه، شما چطور زنت رو میزنی؟
پاسخ
سمانه ح
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۲۰ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
به نظر من اگه مردی یکبار دستش رو روی زنش بلند کنه، صلاحیت همزیستی نداره.
پاسخ
راشد یزدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۲۰ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
زن نازه، زن لطیفه، زن مثل گل میمونه
تو ای مرد! چرا دستت رو به طرف زنت دراز میکنی؟
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۲۰ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
من حرف ناشناس رو تایید میکنم، همون کتکِ روز اول، خیالت رو برای همه عمر راحت میکنه.
پاسخ
امینی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۲۰ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
دخترای امروز اینقدر غرور دارن و خودخواه و حاضر جوابن، که شوهرشون رو مجبور میکنن تا دست به خشونت بزنه.
زن باید بفهمه وقتی اومد خونه شوهر، باید از شوهر تبعیت داشته باشه.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها