کد خبر: ۴۰۰۸۱۰
زمان انتشار: ۱۴:۴۲     ۱۹ آبان ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به تأثیرات هیجانی نتیجه انتخابات آمریکا بر بازار طلا و ارز ایران، گفت: در حال حاضر قیمت‌ها به سمت ثبات پیش می‌رود و معاملات در بازار با احتیاط صورت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه 598، محمدرضا کشتی‌آرای در گفت‌ و گو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: صبح امروز نتیجه انتخابات آمریکا تأثیراتی را بر بازار طلا و ارز ایران گذاشت که این تأثیرات، هیجانی بود و در حال حاضر بازار به سمت ثبات قیمت‌ها پیش می‌رود. 

وی ادامه داد: تأثیرات هیجانی باعث افزایش قیمت ارز و طلا شد، اما هم اکنون این هیجانات در حال فروکش کردن است، به طوری که قیمت هر انس طلا که حدود نیم ساعت پیش 1318 دلار بود، در حال حاضر به 1297 دلار رسیده است و به این ترتیب در مدت نیم ساعت شاهد کاهش 20 دلاری قیمت انس بودیم. 

به گفته وی، قیمت انس در صبح امروز نسبت به ابتدای روز گذشته 36 دلار افزایش یافته بود. 

کشتی‌آرای با بیان اینکه هیجانات کاذب بر قیمت ارز و طلا تأثیرگذار بوده است، ادامه داد: ابتدای صبح امروز قیمت سکه بهار آزادی 30 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته را تجربه کرد ولی در حال حاضر قیمت‌ها رو به کاهش است و در حال واقعی شدن است، به طوری که هم‌اکنون قیمت سکه بهار آزادی به یک میلیون و 130 هزار تومان رسیده است و طی نیم ساعت 10 هزار تومان کاهش قیمت در این زمینه اتفاق افتاده است. 

وی اظهار داشت: در عین حال، با توجه به شوک وارد شده به بازار، هم‌اکنون داد و ستد در بازار و ارز طلا در حد متعارفی انجام می‌شود و معاملات با احتیاط صورت می‌گیرد. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر به مردم توصیه کرد که در حد مصرف خود از بازار طلا و ارز خرید کنند، زیرا در بازارهایی که هیجانی هستند باید صبر کرد تا وضعیت باثبات ایجاد شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها