کد خبر: ۴۰۰۹۱۴
زمان انتشار: ۱۴:۵۹     ۲۰ آبان ۱۳۹۵
رییس مرکز آمار ایران گفت: تاکنون 16 میلیون و 600 هزار نفر خانوار شامل 55 میلیون و 300 هزار نفر سرشماری شده که 64.8 درصد خانوارهای کشور را در بر می گیرد.
به گزارش پایگاه 598، «امیدعلی پارسا» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: مرحله دوم سرشماری که به صورت حضوری اجرا می شود از 28 مهر آغاز شده و تا 28 آبان ماه ادامه دارد. 

وی اظهار داشت: در این مرحله ماموران سرشماری به همه خانوارهای کشور مراجعه می کنند و از خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند کد آماری را دریافت و وارد تبلت می‌کنند. 

این مقام مسئول ادامه داد: اگر خانواری در سرشماری اینترنتی شرکت نکرده بود، اطلاعات مورد نیاز از طریق مصاحبه وارد تبلت می‌ شوند و خانوارهایی که هنگام مراجعه مامور در منزل نیستند، «خانوار غایب» نامیده می‌شوند. 

به گفته پارسا، برای این خانوارها توسط مامور اطلاعیه خانوار غایب انداخته می‌شود؛ در این اطلاعیه به هر خانوار غایب یک کد اختصاص می‌یابد که «کد خانوار غایب» نامیده می‌شود. 

رییس مرکز آمار ایران با تقسیم خانوارهای غایب به دو دسته، بیان داشت: آن دسته از خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده‌اند، باید کد خانوار غایب را از طریق شماره تلفن‌های روی اطلاعیه در اختیار ستادهای سرشماری قرار دهند، یا با ورود به وب‌گاه‌ سرشماری کد خانوار غایب خود را به کد آماری سرشماری اینترنتی متصل کنند.

وی ادامه داد: خانوارهایی که موفق به شرکت در سرشماری اینترنتی نشده‌اند نیز باید به وب‌گاه سرشماری مراجعه و با کد خانوار غایب ثبت‌نام کنند یا با ستادهای سرشماری تماس بگیرند و به صورت تلفنی سرشماری شوند. 

به گفته پارسا، تاکنون 128 هزار خانوار غایب از طریق اینترنت اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند و توصیه ما استفاده از اینترنت برای ثبت اطلاعات خانوارهای غایب است. 

وی یادآور شد: خانوارهایی که کد آماری خود را گم کرده‌اند باید به وب‌گاه سرشماری قسمت بازیابی کد آماری مراجعه کنند. 

رییس مرکز آمار ایران خاطرنشان کرد: اکثر ماموران سرشماری دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، اما بدون حمایت مردم موفق نخواهند شد و لازم است تا خانواده ها با روی گشاده و خوش از آنان استقبال کنند.

وی یادآور شد: افراد باید از قبل شماره ملی اعضای خانوار، تاریخ تولد آنان، کد پستی، مساحت واحد محل سکونت و نوع اسکلت واحد مسکونی را با مشورت عضو مطلع خانوار یادداشت کنند و در صورت دریافت اطلاعیه خانوار غایب بلافاصله برای ثبت‌ اطلاعات بهتر است به صورت اینترنتی اقدام کنند.

پارسا همچنین بر حمایت افراد و خانواده ها از ماموران سرشماری در فضای مجازی و مشارکت در انتشار اخبار سرشماری تاکید کرد و با اشاره به قرعه کشی افزود: مرحله پایانی قرعه‌کشی جوایز که شامل خانوارهای غایبی که اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت کرده‌اند نیز می‌شود، در پایان سرشماری با اهدای 400 جایزه 10 میلیون ریالی انجام خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها