کد خبر: ۴۰۰۹۱۸
زمان انتشار: ۱۵:۱۶     ۲۰ آبان ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش آژانس درباره ۰.۱ متریک تُن مازاد آب سنگین تصریح کرد: لازم است یادآوری کنم که ایران هیچ تلاشی برای مخفی کردن این امر انجام نداده است.
به گزارش پایگاه 598، مهر به نقل از رویترز، «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود از اقدام ایران برای فروش مازاد آب سنگین خود خبر داد.

«مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود درباره گزارش جدید آژانس پیرامون میزان ادعائی ۰.۱ متریک تُن مازاد آب سنگین اعلام کرد: لازم است یادآوری کنم که ایران هیچ تلاشی برای مخفی کردن این امر انجام نداده است.

لازم به ذکر است ساعاتی پیش در گزارش خبرگزاری رویترز بدون اشاره به یک منبع معین آمده بود: آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در گزارش فصلی جدید خود که تنها چند ساعت پس از پیروزی «دونالد ترامپ» منتقد توافق هسته‌ای جامع میان کشورهای ۱+۵ با ایران موسوم به «برجام» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر کرد، آورده ست که این دومین باری است که ایران از حدود توافقی ۱۳۰ متریک تُن گذشته و اکنون ذخایر آب سنگین ایران ۰.۱ متریک تُن از حد مجاز بیشتر شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها