کد خبر: ۴۰۱۲۷۲
زمان انتشار: ۰۹:۴۷     ۲۴ آبان ۱۳۹۵
متقاضیان مسکن مهر در واکنش به سخنان معاون آخوندی مبنی بر اینکه "شرکت عمران شاکی تخلف پیمانکاران است" دربدری خود را نتیجه شلختگی دولت یازدهم دانستند.
به گزارش پایگاه 598، دیروز محسن نریمان معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این پرسش که همواره اعلام می‌شود یکی از دلایل طولانی شدن روند ساخت مسکن مهر پردیس دیر شروع شدن این پروژه‌ها بوده، اما ضعف مدیریت چه تاثیری در این روند داشته است، اظهار کرد: «مسکن مهر پردیس ماهیتا در آغاز مشکلات را نشان نداد، کار را آن کس کرد که تمام کرد. برای آغاز کار از پول بانک بگیرید و خرج کنید-کاری ندارد، اما باید بتوانید از مردم پول بگیرید و خرج کنید.»

وی ادامه داد: «در دوره قبل 70 درصد از بانک پول گرفتند و 30 درصد پول مردم. اما ما 30 درصد پول بانک و 70 درصد از مردم پول گرفته ایم. کار ما ضد تورمی بوده و کار دولت قبل کاملا تورمی بود. آن 40 درصد تورم محصول پمپاژ نقدینگی به طرح مسکن مهر بود که وارد جریان اقتصاد شد.»

وی تصریح کرد:‌ «ما توانستیم پیشرفت فیزیکی را از 35 درصد به 80 درصد -در شهر پردیس- برسانیم و هم این‌که مسئولان اقتصادی توانستند تورم را کنترل کنند. وگرنه اگر پمپاژ نقدینگی را ادامه می‌دادیم ممکن بود این کارها سریع‌تر انجام می‌شد اما قطعا با تورم 40 درصد دیگری در راه بود که دولت نپذیرفت که برای یک پروژه بیش از 90 درصد مردم را دچار مشکل کند.»

وی در پاسخ به این پرسش که اخیرا مشکلی برای چند مدیر شرکت عمران و یک سری از پیمانکاران به وجود آمده است، چه اقدامی در این زمینه انجام داده‌اید، افزود: «این نتیجه شکایتی بود که خود شرکت -عمران- انجام داد به خاطر پرداخت نابجایی بود که بدون رعایت مقررات انجام شده است.»

وی بیان کرد: «تعدادی از پیمانکاران ما باید در این زمینه پاسخگو باشند، مسئله همچنان در حال بررسی پیگیری است و تعدادی زیادی از پیمانکاران فراخوانده شده‌اند.»

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که این شکایتی بوده که خود ما مطرح کرده ایم، گفت: «اینها باید مجوز را می‌گرفتند تا پرداخت درست انجام می‌شد.»


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۴
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۱
۰
لعنت خدا بر شما بی وجدان های بی دین
می گوید 70 درصد از مرد م گرفته ایم کارمان ضد تورمی بوده خدالعنتتان کند با این روش
ضد دینی
شما را به خدا می بینید
تازه هنوز هم دست از سر دولت قبل بر نمی دارند
و لا یحیق المکر السی الا باهله
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۱
۰
دولت فعلي و وزير مربوطه از زور عقده اي كه نسبت به كارهاي عمراني دولت قبل دارند
به هيچ وجه درصدد تكميل خانه هاي مهر نيستند
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
سرشکستگی ، بی عرضگی ، کم اوردن ، محبوبیتش هم اتش حسادت انداخته به جانشان
اقا بلد نیستی برو گمشو نیا مگر مجبوری
بدبخت ها
ممممم
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۱ - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
خدا لعنتت کنه وزیر
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها