کد خبر: ۴۰۱۵۱۵
زمان انتشار: ۱۵:۰۵     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به ازدحام و تجمع افراد بدون گذرنامه و روادید در مرز مهران گفت: از زائرین اربعین می‌خواهیم به این مرز مراجعه نکرده و مرزهای شلمچه و چذابه را برای خروج از ایران انتخاب کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، مجید آقابابایی با اشاره به صدور یک میلیون و 900 هزار ویزای اربعین توسط سفارت عراق در تهران و کنسولگری‌های این کشور در اهواز، مشهد، کرمانشاه و 12 دفتر موقت در 12 شهر ایران گفت: تاکنون یک میلیون و 600 هزار نفر از زائرین دارای ویزا از مرزهای سه‌گانه (مهران، شلمچه چذابه) و مرزهای هوایی وارد کشور عراق شدند.

وی افزود: متأسفانه ازدحام جمعیت هم‌اکنون در مرز مهران وجود دارد و ما توصیه می‌کنیم تا زائرین اربعین به این مرز مراجعه نکنند، ضمن اینکه به دلیل تجمع افراد فاقد مجوزهای قانونی (گذرنامه و روادید) گیت‌های خروجی مرزبانی عراق در مرز مهران برای چند ساعت تعطیل شد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: زائرین اربعین برای اینکه دچار مشکلی نشوند، بهتر است تا مرزهای شلمچه و چذابه را به عنوان مرزهای انتخابی خود برای ورود به عراق انتخاب کنند.

آقابابایی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر و در چند روز گذشته به دلیل حضور افرادی که گذرنامه و ویزای اربعین ندارند، منجر به تجمع در مرز مهران و اخلال در روند کاری مسئولان در این منطقه شده و از این افراد خواست تا برای عدم تضییع حق‌الناس مردمی که مجوز قانونی دارند، از این منطقه خارج شوند.

وی همچنین درباره پارکینگ‌های تعبیه شده در مرز چزابه و تکمیل ظرفیت آن، گفت: از مردمی که به این منطقه مراجعه می‌کنند می‌خواهیم که به دلیل وضعیت جاده‌های این دو مرز و همچنین ظرفیت محدود پارکینگ‌های آنجا با خودروی شخصی عزیمت نکنند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: سهل‌الوصول‌ترین مرز برای خروج زائرین از ایران، مرز شلمچه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها