کد خبر: ۴۰۱۵۲۹
زمان انتشار: ۱۸:۲۵     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل سوریه در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با نتیجه تساوی به پایان رسید.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، دیدار ایران مقابل سوریه در پنجمین هفته از رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، از ساعت 16:15 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه تانکو عبدالرحمن شهر سرمبان مالزی و با 45 دقیقه تأخیر به دلیل بارش شدید باران و در زمین گل‌‌آلود و باتلاقی آغاز شد و با تساوی بدون گل به پایان رسید.

ترکیب تیم ملی سوریه: ابراهیم عالمه، احمد الصالح، مؤید العجان، عمر میدانی، عمرو جنیات، عمر خریبین، محمود المواس، تامر حاج محمد‎‎، علاء الشبلی، سنحاریب ملکی و خالد المبیض.

ترکیب تیم ملی ایران: سوشا مکانی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی، اشکان دژاگه (کاپیتان)، علیرضا جهانبخش و کریم انصاریفرد.

نیمه اول
دقیقه 4:
بازی در زمینی گل‌آلود آغاز شد که دو تیم در دقایق ابتدایی نمی‌توانستند کاری از پیش ببرند. در یک صحنه که پرتاب اوت برای ایران بود، برخورد کوچکی بین دژاگه و بازیکن سوریه به وجود آمد که نمایش بازیکن سوری و روی زمین افتادن او باعث شد داور برای لحظاتی بازی را نگه دارد.

دقیقه 13: ضربه ایستگاهی برای سوریه، موقعیت خطرناکی را برای این تیم ایجاد کرد. ارسال روی دروازه ایران با خروج اشتباه سوشا مکانی همراه بود، اما ضربه سر بازیکن سوریه به اوت رفت تا این خطر چندان هم جدی نشود.

دقیقه 25: بازی به دلیل زمین ناهموار ورزشگاه، چندان مورد توجه نبود و بازیکنان دو تیم هم نمی‌توانستند برنامه‌هایی که داشتند را در زمین اجرا کنند. به همین دلیل موقعیت‌های بازی هم بسیار کم بود تا شوت اشکان دژاگه که در آغوش عالمه، دروازه‌بان سوریه قرار گرفت، یکی از بهترین موقعیت‌های بازی باشد.

دقیقه 29: کرنر برای سوریه و توپ برگشتی که به بازیکن این تیم در پشت محوطه جریمه رسید، موقعیت دیگری برای قرمزپوشان میدان ایجاد کرد که البته شوت بازیکن سوریه تبدیل به کرنر دیگری برای این تیم شد.

دقیقه 35: پاس بلند برای کریم انصاریفرد می‌توانست به موقعیت خوبی تبدیل شود، اما زمین ناهموار باعث شد هم توپ از حرکت بازبماند و هم تعادل مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان به هم بخورد. انصاریفرد در نهایت توپ را در اختیار گرفت و شوتی هم به سمت دروازه زد، اما دروازه‌بان سوریه به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه 36: ارسال علیرضا جهانبخش از روی ضربه ایستگاهی روی دروازه سوریه، می‌توانست با ضربه سر احتمالی سعید عزت‌اللهی یا مهدی طارمی تبدیل به گل شود، اما مدافع سوریه‌ای زودتر توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 37: ارسال اشکان دژاگه پس از ضربه کرنری که برگشت داده شده بود، به سعید عزت‌اللهی رسید که این بازیکن ضربه سری به توپ زد که البته این موقعیت به بیرون رفت.

دقیقه 44: ارسال علیرضا جهانبخش از روی نقطه کرنر، موقعیت خوبی برای ایران ایجاد کرد. توپ به سیدجلال حسینی رسید که مدافعان سوریه موفق شدند این موقعیت را از تیم ایران بگیرند و توپ را از منطقه خطر دور کنند.

دقیقه 2+45: اواخر نیمه اول بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند که داور عراقی تشخیص داد به علاء الشبلی، بازیکن سوریه اخطار بدهد.

نیمه دوم
دقیقه 47: سوریه‌ای‌ها در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفتند که ضربه بازیکن این تیم را سوشا مکانی در دو مرحله مهار کرد.

دقیقه 60: رضا قوچان‌نژاد به جای مهدی طارمی وارد زمین شد تا قوای هجومی تیم ملی افزایش پیدا کند.

دقیقه 65: وحید امیری جایگزین اشکان دژاگه در ترکیب تیم ملی شد.

دقیقه 67: احمد الدونی در ترکیب سوریه جای سنحاریب ملکی را گرفت.

دقیقه 70: پاس پشت مدافعان وحید امیری برای رضا قوچان‌نژاد، تبدیل به گل شد، اما داور مسابقه در شرایطی مشکوک آفساید اعلام کرد تا این گل مردود شود.

دقیقه 76: ضربه ایستگاهی سوریه‌ای‌ها از پشت محوطه جریمه بسیار خطرناک زده شد که از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 78: سعید عزت‌اللهی جای خود را در ترکیب به عزت‌الله پورقاز داد.

دقیقه 78: علیرضا جهانبخش ارسال خطرناکی را از سمت راست روی دروازه سوریه فرستاد که توپ در آستانه ورود مستقیم به دروازه توسط دروازه‌بان سوریه به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 79: کرنر خطرناکی از سوی جهانبخش روی دروازه ارسال شد که این موقعیت خطرناک بازهم سوری‌ها توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه 87: حرکت خوب تیم ایران از سمت چپ با ارسال خوب میلاد محمدی همراه بود که ضربه سر علیرضا جهانبخش را هم به دنبال داشت، اما توپ با فاصله کمی به بیرون رفت تا بهترین موقعیت ایران برای گلزنی هدر برود.

دقیقه 2+90: ارسال روی دروازه سوریه و توپ برگشتی در پشت محوطه جریمه به علیرضا جهانبخش رسید که شوت سرکش این بازیکن با برخورد به مدافعان سوریه راهی کرنر شد.

به گزارش تسنیم، با تساوی صفر - صفر در این دیدار، ایران 11 امتیازی شد و همچنان صدرنشین گروه A رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آسیاست و سوریه هم به امتیاز 5 رسید و در رتبه چهارم ماندنی شد. کره‌جنوبی با 10 امتیار در رتبه دوم و ازبکستان 9 امتیازی و سوم است. قطر 4 امتیازی و چین 2 امتیازی هم در رتبه‌های پنجم و ششم هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها