کد خبر: ۴۰۱۶۹۳
زمان انتشار: ۱۵:۱۵     ۲۶ آبان ۱۳۹۵
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به بند 13 ابلاغیه سیاست‌های کلی انتخابات، گفت: نسبت به کشف تخلف از نمایندگان باید یک سازو کار مستمری وجود داشته باشد، این که این سازوکار چه و چگونه باشد، به تصمیم قانونگذار بازمی‌گردد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جماران، عباسعلی کدخدایی سخنگوي شوراي نگهبان، گفت: بند 13 سیاست های کلی انتخابات این است که نسبت به کشف تخلف از نمایندگان باید یک سازو کار مستمری وجود داشته باشد، این که این سازوکار چه و چگونه باشد دیگر به تصمیم قانونگذار بازمی گردد.

وی همچنین در خصوص این که چه نهادی باید این نظارت را عهده دار شود نیز گفت: این امر هم با تصمیم قانون گذاراست و باید ببینیم که قانون چه نهادی را برای این نظارت در نظر می گیرد.

کدخدایی افزود: بنابراین در حال حاضر قانون گذار در این مورد قانونی را مشخص نکرده است و ما هم تکلیفی در این زمینه نداریم.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه اندیشه های حضرت امام در جامعه امروز اشاره و خاطرنشان کرد: اندیشه های حضرت امام(س) یک اندیشه بی بدیل است. به دلیل این که از آبشخور های اسلام سرچشمه گرفته است. حضرت امام هم از جهت زلال بودن اندیشه و هم به دلیل پاکی طینت و صداقتی که داشتند اندیشه شان یک اندیشه بی مانند شد و بعد از 1400 سال که از صدر اسلام گذشته بود یک بار دیگر همان حال و هوای صدر اسلام را زنده کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه اندیشه های حضرت امام همواره در طول این چهل سال استمرار داشته است و هر چه قدر از انقلاب می گذرد این راه برای ما روشن تر و آشکار تر می شود. البته جا دارد که  همه مسئولین ما در جهت نشر صحیح این افکارقدم بردارند و این اندیشه های زلال را به خوبی تبعیین کنند تا همه جوانان و کسانی که حضرت امام را ندیده اند به اندیشه ای آن بزرگ مرد متصل شوند؛ چرا که راه آن حضرت است که می تواند مسیر را برای ما روشن کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها