کد خبر: ۴۰۱۷۱۸
زمان انتشار: ۰۸:۴۴     ۲۷ آبان ۱۳۹۵
گروهی سوری متشکل از خانواده‌ شهدای نبل و الزهرا در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی حضور یافته‌اند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس‌، گروهی 50 نفره از خانواده‌های شهدای سوری در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) حضور دارند.

این افراد که از شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا در استان حلب هستند، چهار سال در محاصره نیروهای تکفیری بودند و در راه مقاومت، شهدای بسیاری تقدیم کردند.

در میان گروه زائران سوری، زنانی بسیاری بودند که شوهر و فرزند خود را از دست داده‌اند، اما همچنان بر آرمان‌های انقلابی خود پافشاری داشتند و تأکید کردند در راه سیدالشهدا(ع) حاضرند جان خود را هم فدا کنند. آن‌ها که انگشتان خود را به نشانه پیروزی بالا برده بودند، برای آزادی کامل سوریه از دست تروریست‌های تکفیری دعا کردند.

در ادامه تصاویری از این حضور مشتاقانه را از دریچه دوربین امیر سرافرازی مشاهده می‌کنید:

 

بر اساس این گزارش، دو شهر کوچک نبل و الزهراء در ریف شمالی حلب و در شمال غربی این استان واقع شده‌اند و 70 هزار نفر جمعیت دارند.

شهرک نُبل در 20 کیلومتری شهر حلب واقع شده و از سال 2013 توسط تروریست‌ها در محاصره قرار گرفت و با کمبود غذا، دارو و مواد سوختی مواجه شد. از سوی دیگر مردم این شهر علاوه بر محاصره و کمبود شدید مایحتاج زیر حملات مستمر خمپاره‌ای و توپخانه‌ای تروریست‌ها بودند و همه روز تعداد زن و کودک در این حملات کشته می‌شدند.

با این حال مردم این شهر برخلاف دیگر شهرهای استان حلب تسلیم تروریست‌ها نشدند و نیروهای مردمی که تعدادشان به حدود 3000 نفر می‌رسید توانستند این شهر را حفظ کنند و اجازه کنترل تروریست‌ها بر آن را ندهند تا اینکه سرانجام مقاومت بی‌نظیر مردمی جواب داد و در زمستان گذشته (اوایل سال 2016) محاصره آن توسط ارتش سوریه شکسته شد.

نبل و الزهرا طی چهار سال محاصره، بیش از یکهزار شهید تقدیم کردند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها