کد خبر: ۴۰۱۷۳۱
زمان انتشار: ۰۹:۲۴     ۲۷ آبان ۱۳۹۵
رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی از آمریکا خواست به دلیل اینکه توافق هسته‌ای، خطر ایران را برای 15 سال به تعویق انداخته است، آن را لغو نکند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، شاهزاده «ترکی بن فیصل» رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی طی اظهارات ضمن حمایت مجدد از توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت هسته‌ای ادعا کرد این توافق 15 سال به آنها فرصت داده تا بدون خطر هسته‌ای ایران، آسوده باشند.

ترکی فیصل طی سخنرانی در اندیشکده خاورمیانه در واشنگتن با تاکید بر اینکه اجرای توافق هسته‌ای از پاره کردن آن مفیدتر است از آمریکا خواست تا ضمن لغو نکردن توافق، از پایبند بودن ایران به مفاد آن اطمینان حاصل کرده و افزود: «از اینکه برجام 15 سال به آنها در برابر ایرانِ هسته‌ای فرجه داده، راضی هستند.»

وی درخصوص ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» میلیاردر جنجالی آمریکا گفت: «ترامپ چیزهای زیادی گفته است. باید ببینیم او چه کاری انجام خواهد داد و سپس از آنجا شروع کنیم.»

بن فیصل ابراز امیدواری کرد ترامپ قبل از در دست گرفتن سکان هدایت ایالات متحده، به کشورهای «متحد آمریکا» در خاورمیانه سفر کند و مستقیما در جریان نظرات آنها قرار بگیرد.

این شاهزاده سعودی همچنین افزود: «اسد بزرگترین تروریست در سوریه است. اگر ترامپ با روسیه و ایران بر سر سوریه به تفاهم برسد، بدترین چیز ممکن است که اتفاق خواهد افتاد.»

وی به «باراک اوباما» رئیس جمهور فعلی آمریکا نیز توصیه کرد قبل از ترک کاخ سفید، دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها