کد خبر: ۴۰۱۷۶۲
زمان انتشار: ۱۱:۵۲     ۲۷ آبان ۱۳۹۵
اعضای یک باند کلاهبرداری که با ارسال پیام‌های فریب‌دهنده با مضامین برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌ها و کشاندن سوژه‌های خود پای دستگاه‌های کارت‌خوان اقدام به انتقال وجوه آنها به حساب خود می‌کردند به سه‌‌میلیارد‌و ٥٠٠‌ میلیون ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از شرق، سرهنگ «جواد صفایی»، رئیس‌پلیس آگاهی استان البرز، گفت: در پی کلاهبرداری با عنوان برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌های مختلف و کشاندن سوژه پای دستگاه خودپرداز و خالی‌کردن موجودی حساب افراد، پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: با بررسی پرینت حساب مال‌باختگان مشخص شد در بسیاری از کلاهبرداری‌ها، وجوه شکات به آدرس یک نفر ارسال و سپس از آنجا به حساب‌های مختلف منتقل شده است.

سرهنگ صفایی افزود: پس از آن با بررسی تراکنش مالی متهم دریافتند همه آدرس‌های اعلامی از سوی صاحب حساب صوری است. وی بیان کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد همه برداشت‌ها و خریدهایی که از سوی متهم صورت گرفته است، اغلب از مغازه‌های منطقه کمال‌شهر کرج بوده؛ بنابراین اقدامات اولیه به منظور شناسایی فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و بانک‌هایی که متهم اقدام به خرید یا برداشت وجه نقد از آنها کرده بود، در دستور کار قرار گرفت و با مراقبت‌های نامحسوس، در نهایت متهم و همدستانش در مقابل یک فروشگاه در حال ردوبدل‌کردن تعدادی کارت بانکی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

رئیس‌پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهمان در مواجهه با مستندات موجود ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان کردند بنا بر درخواست یکی از همدستانشان که در زندان به سر می‌برد، اقدام به افتتاح حساب کردند و با ارسال پیامک‌هایی با محتوای برنده‌شدن در قرعه‌کشی همراه اول یا سفر زیارتی به عتبات عالیات و... متقاضیان خود را پای دستگاه‌های خودپرداز کشانده و با ترفندهای خاص پس از دریافت رمز دوم دارندگان حساب، اقدام به تخلیه وجوه آنها کرده و سپس موجودی حساب‌ها را خرج می‌کردند. وی افزود: متهمان تاکنون با این شیوه سه‌‌میلیاردو ٥٠٠ میلیون ریال کلاهبرداری کرده‌اند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: با هماهنگی مقام قضائی متهم ردیف چهارم که به اتهام چندین فقره سرقت مسلحانه در زندان به سر می‌برد، از زندان تحویل و پس از بازجویی‌های تکمیلی مأموران با قرار وثیقه مناسب به همراه دیگر متهمان دستگیرشده روانه زندان شد.

سرهنگ صفایی به شهروندان هشدار داد: از بازکردن پیامک‌های مشکوک با شماره‌های ناشناس و از دادن اطلاعات شماره‌حساب بانکی، رمزهای عبور و... به شماره‌های مشکوک جدا خودداری کنند و همچنین پیامک‌های جذاب و اغوا‌کننده مانند برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌ها و... موجب فریب‌خوردنشان نشود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها