کد خبر: ۴۰۱۷۷۰
زمان انتشار: ۱۲:۱۰     ۲۷ آبان ۱۳۹۵
سخنگوی گروه انصارالله یمن گفت: اصول «توافق مسقط» کلی است و جزئیات آن به منظور مناقشه به زودی ارائه خواهد شد.
به گزارش پایگاه 598، ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، محمد عبدالسلام، سخنگوی گروه انصارالله یمن گفت: اصول توافق مسقط که به منظور حل و فصل درگیری‌های یمن به امضا رسید کلی است و جزئیات آن به منظور مذاکره‌ای که قرار است در جریان مذاکرات صلح نوامبر آغاز شود ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد که این مذاکرات باید در یک دوره زمانی مشخص برگزار شود تا منجر به دستیابی به راهکار سیاسی شود.

سخنگوی جنبش انصارالله اظهار داشت: توقف حملات و شکستن محاصره از اولویت‌هایی است که ملت یمن خواهان آن است.

عبدالسلام با اشاره به امضای توافق مسقط با نمایندگان حذب کنگره مردمی سراسری (شاخه علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن) گفت: هم اکنون نوبت میانجی‌گری عمان برای ارتباط با آمریکا و سپس با آنها (ائتلاف عربی به رهبری عربستان) است.

وی گفت: این میانجیگری به منظور تعیین اقدامات لازم برای تکمیل این روند است. پیشتر جان کری وزیر خارجه آمریکا که به منظور حل بحران یمن به مسقط سفر کرده بود از دستیابی به نقشه راهی جدید برای حل و فصل بحران این کشور خبر داد.

همچنین محمد البخیتی عضو شورای سیاسی انصارالله اظهار داشت:‌عربستان با اصل توقف جنگ موافقت کرد.

البخیتی درباره طرح کری گفت: موضع ما براساس توقف جنگ و تشکیل دولت وحدت ملی با مشارکت تمامی گروهای سیاسی است. مساله جدید در موضع‌گیری عربستان است که با اصل توقف جنگ به عنوان یکی از طرف‌های درگیری موافقت کرده است.

در همین حال حزب کنگره مردمی سراسری یمن به رهبری علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین این کشور از سخنان جان کری مبنی بر برقراری آتش بس و تشکیل دولت وحدت ملی در پایان سال جاری میلادی استقبال کرد.

این حزب در بیانیه‌ای بر پایبندی به تلاش برای تحقق صلح عادلانه و جامع که حاکمیت و یکپارچگی و استقلال این کشور و اصول ملی آن را حفظ می‌کند، تاکید کرد.

این حزب همچنین اعلام کرد که طرح کری برای حل بحران یمن «طرحی قابل قبول» است که به نگارش توافقنامه‌ای با تمامی شرایط به منظور حل بحران یمن کمک خواهد کرد.

کری نیز در اظهاراتی عنوان داشت که گروه انصار الله یمن با عربستان در خصوص آغاز آتش بس از امروز پنجشنبه موافقت کرده‌اند تا به دنبال آن مذاکرات از سر گرفته و دولت وحدت ملی در پایان سال جاری تشکیل شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها