کد خبر: ۴۰۱۸۲۵
زمان انتشار: ۱۴:۲۵     ۲۷ آبان ۱۳۹۵
دیده‌بان حقوق بشر امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، تروریست‌های داعش احتمالا سه هفته قبل بیش از ۳۰۰ نیروی پلیس سابق عراقی را کشته و آنها را در یک گور دسته جمعی در شهر حمام العلیل واقع در جنوب شرق موصل دفن کرده‌اند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، یکی از خبرنگاران رویترز از مکان این گور دسته جمعی دیدن کرده و پس از مصاحبه با ساکنین این شهر متوجه شد که تروریست‌های داعش قربانیانی را که به ضرب گلوله کشته و یا سر بریده بودند در این گور دسته جمعی دفن کرده‌اند.

ساکنین گفتند: فکر می‌کنیم داعش در هفته‌های قبل از خروج از این شهر ۲۰۰ تن را کشته است.

دیده‌بان حقوق بشر گفت: برخی از این افسران پلیس سابق از یک گروه ۲۰۰۰ نفری از روستاها و شهرهای نزدیک جدا شده بودند که ماه گذشته داعش همزمان با عقب‌نشینی از شهرهای موصل و تلعفر آنها را با خود برده بود.

یکی از ساکنین گفت: من تروریست‌های داعش را سوار بر چهار کامیون بزرگ حامل ۱۰۰ الی ۱۲۵ مرد دیدم که برخی از آنها افسران پلیس سابق بودند. آنها از دانشکده کشاورزی نزدیک به مکان این گور دسته جمعی عبور کردند. چند دقیقه بعد صدای مسلسل شنیدم و از ترس به گریه افتادم. شب بعد در ۲۹ اکتبر دوباره این رویداد تکرار شد با این تفاوت که این بار کامیون‌ها حامل ۱۳۰ الی ۱۴۵ مرد بودند.

یکی دیگر از شاهدین گفت: سه شب متوالی به مدت هفت دقیقه صدای شلیک مسلسل را شنیدم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها