کد خبر: ۴۰۱۸۲۹
زمان انتشار: ۱۴:۲۹     ۲۷ آبان ۱۳۹۵
به دنبال آغاز مرحله سوم عملیات موصل و جابجایی گروه های جدیدی از اهالی منطقه برای درامان ماندن از جنایات داعش و جلوگیری از بکارگیری آنان به عنوان سپر انسانی، گزارش ها حاکی است، تعداد آوارگان ناشی از این عملیات از مرز 50 هزار نفر گذشته است.
به گزارش پایگاه 598، در حالی این آمارها اعلام می شود که از ابتدای عملیات، بسیاری پیش بینی می کردند که با آغاز عملیات آزادسازی موصل بیش از یک میلیون نفر آواره شوند.
 
وزیر مهاجرین عراق این هفته در سفری به اربیل و در کنفرانسی مطبوعاتی این آمار را ارائه کرد، حال آنکه بسیاری از اهالی به دنبال پاکسازی به خانه های خود بازگشتند و به همین دلیل جنگ موصل تاکنون با کمترین درد و رنج مردمی روبه رو بوده است.

درباز کوسرت در کنفرانسی مشترک با لیزا گراندی هماهنگ کننده سازمان ملل در عراق برای امور آوارگان گفت:براساس آمار رسمی وزارت مهاجرین عراق، از ابتدای آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون بیش از 50 هزار نفر از این شهر آواره و توسط دولت عراق در اردوگاه هایی که از قبل آماده کرده بود، اسکان داده شدند.

در حال حاضر 75 درصد آوارگان در دو کمپ «خازر» و«زلیکان» اسکان داده شده اند و وزیر مهاجرین عراق می گوید، وزارتخانه متبوعش توان اسکان 100 هزار آواره را دارد و برای این تعداد برنامه ریزی کرده است.

این مقام عراقی سپس به همکاری خوب ارگانهای خدمات رسانی با امنیتی برای سرویس دهی به آوارگان و حفظ جان آنها اشاره کرد، و گفت: درحالی که هنوز برخی جریان ها به بهانه نگرانی از امنیت شهروندان، تلاش دارند، به هر شکل ممکن عملیات رامتوقف کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها