کد خبر: ۴۰۱۸۸۹
زمان انتشار: ۲۰:۰۶     ۲۸ آبان ۱۳۹۵
کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه کاهش دما، برف و باران نیمه شمالی کشور را ساعتهای آینده در برمی‌گیرد، گفت: نیمه شمالی کشور در روزهای آتی ۱۰ تا ۱۵ درجه سردتر می‌شود که این نشان می‌دهد فصل زمستان زودتر از راه می‌رسد.

به گزارش پایگاه 598 ، امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره آخرین وضعیت جوی کشور در سه روز آینده اظهار کرد: سامانه بارشی در ساعات آتی وارد کشور خواهد شد و سواحل خزر و نیمه شمالی را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی موجب کاهش دما، باران و برف در ارتفاعات البرز، شمال غرب و شمال شرق کشور می‌شود و استانهای مرکزی نیز از این سامانه بارشی بهره می‌گیرند.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: عمده بارشها که از امشب آغاز خواهد شد ابتدا در استانهای مازندران، گیلان و گلستان خواهد بود که موجب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود؛ البته بارشها در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال و مرکز کشور به صورت برف خواهد بود.

نقشینه افزود: با توجه به ورود این سامانه بارشی نیمه شمالی کشور و استانهای حاضر در این محدوده دچار کاهش 10 تا 15 درجه‌ای دما می‌شود و سایر نقاط کشور نیز به طور محدودی سردتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه هوای سرد تا پایان هفته در نیمه شمالی کشور باقی می‌ماند، گفت: افت دما موجب بروز مشکلاتی برای مردم و محصولات کشاورزی خواهد شد بنابراین ساکنان نیمه شمالی کشور باید خود را در روزهای آتی برای زمستانی شدن شهرها و سرمای هوا آماده کنند.

این کارشناس سازمان هواشناسی عنوان کرد: افت دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور به‌طور محسوسی خواهد بود و دمای هوا حتی به زیر صفر هم خواهد رسید.

نقشینه با اشاره به تغییر وضعیت هوا در تهران اظهار کرد: تهران نیز در روزهای شنبه و یکشنبه دچار بارشهای باران و رگبار خواهد شد و دمای هوای پایتخت نیز تا روز چهارشنبه کاهش محسوسی پیدا می‌کند و حتی روز چهارشنبه شاهد افت دما تا زیر صفر خواهیم بود.

وی درباره رفع آلودگی هوای کلانشهرها به‌ویژه استان تهران نیز گفت: سامانه بارشی که با خود باد و باران را به‌دنبال دارد موجب کاهش آلودگی هوای کلانشهرها و استان تهران خواهد شد و از امشب کیفیت هوا بهبود پیدا می‌کند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها