کد خبر: ۴۰۱۹۲۶
زمان انتشار: ۰۹:۱۴     ۲۹ آبان ۱۳۹۵
مایک پامپئو که دونالد ترامپ وی را به عنوان گزینه تصدی ریاست سازمان سیا معرفی کرده سابقه‌ای طولانی در ایران‌ستیزی و مخالفت با اسلام دارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، «مایک پامپئو» که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز جمعه او را به عنوان گزینه تصدی ریاست سازمان سیا معرفی کرده یکی از تندروترین نماینده کنگره آمریکا در مخالفت با ایران و توافق هسته‌ای است.

«پامپئو» که طراح چندین طرح ضد ایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا است آخرین اظهارنظرش درباره برجام را روز پنجشنبه مطرح کرده است. وی در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توئیتر نوشته به دنبال لغو این توافق هسته‌ایِ «فاجعه‌بار» به عقیده او است.

وی نوشت: «چشم‌به راه لغو این توافق فاجعه‌بار با بزرگترین حامی دولتی تروریسم هستم.»

«ترامپ» سال گذشته هم گفته بود که توافق هسته‌ای، «ایران را که به نابودی آمریکا کمر بسته قدرتمند کرده است.»

«پامپئو» از سال 2013 که به عضویت کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درآمد، در حال فعالیت در زمینه مسائل اطلاعاتی است. وی در مصاحبه‌ها یا یادداشت‌های کتبی، ایران را منشأ اصلی درگیری در خاورمیانه خوانده است.

وی چند ماه پیش بعد از اجرایی شد برجام نوشت: «اوباما همواره رفتارهای منحرف  ایران را با دادن میلیاردها دلار پول ناشی از رفع تحریم‌ها از طریق این توافق هسته‌ای خطرناک، تشویق کرده است.»

«ران درمر»، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا بعد از دیدار با پامپئو در نیویورک روز پنجشنبه گفت که این رژیم چشم به راه همکاری با تیم ترامپ است.

 «پامپئو» همچنین از حیث اسلام‌ستیزی سیاست‌هایی مشابه آنچه ترامپ وعده داده دارد.

وی سال 2013 در یک سخنرانی در صحن علنی مجلس نمایندگان گفته بود رهبران کشورهای مسلمان در صورتی که خشونت‌هایی که به نام اسلام انجام می‌شود را محکوم نکنند همدست اقدامات تروریستی هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها