کد خبر: ۴۰۹۶۶۰
زمان انتشار: ۰۹:۳۰     ۰۲ بهمن ۱۳۹۵
در جریان تجمعات اعتراضی که همزمان با مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا در واشنگتن انجام شد، دستکم ۲۱۷ نفر بازداشت شده‌اند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، «پتر نیوشام» رئیس پلیس واشنگتن جمعه عصر (به وقت محلی) از افزایش شمار بازداشتی‌ها در جریان تظاهرات‌ها در این شهر خبر داد.

به گفته نیوشام، نیروهای پلیس دستکم 217 نفر را به اتهام اغتشاش و بر هم زدن نظم عمومی بازداشت کرده‌اند.

روز جمعه همزمان با برگزاری مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا، مخالفان او چند خیابان دورتر دست به تظاهرات زدند.

معترضان پیشتر هم وعده داده بودند که روز تحلیف واشنگتن را «فلج» کنند. در جریان درگیری‌های امروز در واشنگتن، شیشه شماری از مغازه‌ها شکسته، چندین خودرو آسیب دیده و سطل‌های زباله به آتش کشیده شد.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که دست‌نوشته‌هایی علیه ترامپ به دست دارند، شعار می‌دهند: «او رئیس‌جمهور ما نیست.»

معترضان همچنین شعارهایی علیه رویکردهای نژادپرستانه ترامپ داده و او را فاشیست خوانده‌اند.

تصاویر منتشر شده از محل درگیری‌ها نشان می‌داد که ده‌ها نفر از نیروهای ضدشورش پلیس برای مقابله با معترضان وارد عمل شده‌اند.

نیروهای پلیس از گاز اشک‌آور، اسپری فلفل و نارنجک‌های دودزا برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرده‌اند.

نیوشام این مسئله را تائید کرد و در دفاع از این اقدام معترضان را به ارتکاب اقدامات خشونت‌آمیز متهم کرد و گفت 6 نیروی پلیس دچار جراحت سطحی شده‌اند.

ترامپ در حالی از روز جمعه دوران چهار ساله ریاست‌جمهوری‌اش را آغاز کرد که بر اساس نظرسنجی‌ها، محبوبیتش در مقایسه با روز ورود «باراک اوباما» به کاخ سفید، بسیار پائین است.

تنها 37% مردم آمریکا گفته‌اند که از ترامپ حمایت کرده و او را رئیس‌جمهور خوبی می‌دانند.

در جریان انتخابات هم ترامپ با نزدیک به 3 میلیون رأی کمتر نسبت به رقیبش و به لطف قوانین منحصر به فرد انتخاباتی در آمریکا، پیروز شد.

مخالفت با ترامپ منحصر به قشر متوسط نبوده و بسیاری از سیاستمداران آمریکایی هم با او مخالفت کرده‌اند. روز جمعه یک سوم اعضای دموکرات مجلس نمایندگان مراسم تحلیف ترامپ را تحریم کردند.


اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها