کد خبر: ۴۰۹۹۱۴
زمان انتشار: ۱۵:۲۲     ۰۳ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: احتمالا تمام مستندات تا حد زیادی از بین رفته اند و علت حادثه در نهایت باید با تحقیقات میدانی، ازمایشی وصحبت با مالکان بررسی شود. در حال حاضر علت یابی این موضوع در اولویت ما نیست .
به گزارش پایگاه 598، شهرنوشت: سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که علت اصلی حادثه پلاسکو چه بوده است ، تصریح کرد: برای پاسخ دادن به این سوال باید منتظر ماند تا عملیات به طور کامل انجام شود و کارشناسان در محل حاضر شوند.
 
احتمالا تمام مستندات تا حد زیادی از بین رفته اند و علت حادثه در نهایت باید با تحقیقات میدانی، ازمایشی وصحبت با مالکان بررسی شود. در حال حاضر علت یابی این موضوع در اولویت ما نیست .

  جلال ملکی با اشاره به فعالیت 6 دستگاه بیل مکانیکی حرفه ای و زنجیره ای در محل حادثه پلاسکو اظهارکرد: یکی از نگرانی های ما وجود یک آوار بتنی بسیار سنگین در ضلع غربی بود که صبح امروز در یک عملیات بسیار حساس و نفس گیر این آوار بتنی با دو دستگاه بیل مکانیکی به حالت ایمن سازی شده در آمد و به سمت پایین حمل شد .

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی افزود: با آواربرداری از ضلع غربی شرقی و جنوبی به پیکر هیچ یک از شهدا نرسیدیم . در ضلع جنوبی و شرقی عملیات نخاله برداری انجام شد و در حال حاضر تنها ضلع غربی باقی مانده است .

وی با اشاره به شایعاتی مبنی بر پیدا کردن پیکر یکی از شهدا طی ساعات گذشته عنوان کرد: طبیعی است که در عملیات آواربرداری به وسایل متعلق به آتش نشان ها روبرو شویم . ساعتی قبل نیز یک کلاه، یک دستگاه تنفسی و ... برخورد کردیم وباورمان بر این بود که در این منطقه پیکری وجود داشته باشد. کنکاش های لازم را انجام دادیم و در نهایت چیزی یافت نشد.

به گفته ملکی تا این لحظه هیچ پیکری پیدا نشده است و آمار همان آمار قبلی است.

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که علت اصلی حادثه پلاسکو چه بوده است ، تصریح کرد: برای پاسخ دادن به این سوال باید منتظر ماند تا عملیات به طور کامل انجام شود و کارشناسان در محل حاضر شوند. احتمالا تمام مستندات تا حد زیادی از بین رفته اند و علت حادثه در نهایت باید با تحقیقات میدانی، ازمایشی وصحبت با مالکان بررسی شود. در حال حاضر علت یابی این موضوع در اولویت ما نیست .

وی در پایان با اشاره به زمان اتمام آواربرداری گفت : حجم آوار بالاست و به هزاران تن می رسد. براین اساس فکرمی کنیم ظرف سه تا چهارروز آینده به پایان برسد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها