کد خبر: ۴۱۱۳۹۴
زمان انتشار: ۰۹:۳۰     ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
علیرضا داوونژاد گفت: به نظرم هرچه زمان می‌گذدر روحیه انفعال، تقلید و مصرف‌زدگی درجامعه بیشتر رواج پیدا می‌کند و من آینده‌ای را که در چشم اندازم است در فیلم «فِراری» هشدار دادم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، شامگاه سیزدهم بهمن‌ماه فیلم «فِراری» به کارگردانی علیرضا داوونژاد در مرکز همایش‌های برج میلاد برای اهالی رسانه و منتقدان نمایش داده شد و عوامل این فیلم با حضور در نشست مطبوعاتی پاسخگو سوالات خبرنگاران شدند.

در این نشست داوونژاد -نویسنده و کارگردان «فِراری» - در پاسخ به اینکه نگاهش نسبت به جامعه ایران و نسل جوان چقدر تغییر کرده که چند سال پس از «مرحم» اثر تلخی همچون «فِراری»  را می‌سازد، گفت: فکر می‌کنم سال به سال دریغ از پارسال. یعنی هر چه می‌گذرد روحیه انفعال، تقلید و مصرف‌زدگی بیشتر ترویج پیدا می‌کند و روحیه ابداع، ابتکار و خلاقیت کاهش پیدا می‌کند و این روند نگران کننده‌ای است.

او گفت: بنابراین این فیلم تحت تاثیر این نحوه تلقی است.

 او همچنین درباره تصادف مرگبار پایان فیلم که برای دو نقش از نسل جوان جامعه امروز ایران رخ می‌دهد تاکید کرد: این تصادف هشداری است برای آینده‌ای که در چشم انداز من است البته چنین صحنه تصادفی  را که نمونه مشابه آن در تهران اتفاق افتاده بود در شبکه‌های مجازی دیده بودم اما افراد آن تصادف را نمی‌شناسم.

وی اضافه کرد: مخاطب من برای این فیلم در همین جهان زندگی می‌کند و در واقع جزئی از آن جهانی است که ترسیم کرده‌ام.

محسن تنابنده یکی از بازیگران نقش اصلی این فیلم درباره همکاری‌اش با علیرضا داوودنژاد، گفت: پروسه کار کردن با آقای داوودنژاد طولانی است و یادم می‌آید زمانی که سریال پایتخت را کار می‌کردیم که حدود یک سال قبل از شروع فیلم بود، ایشان سر صحنه می‌آمدند و یکی دو شبی را با هم گذراندیم. البته قبل از آن هم معاشرت داشتیم چون آقای داوودنژاد قبل از هرچیزی باید با بازیگر رابطه خوبی برقرار کند و برایم این شکل جدیدی از کار بود.

این بازیگر درباره لهجه قمی که در فیلم داشت توضیح داد: این پیشنهاد از سوی خود آقای داوودنژاد مطرح شد چون در خاطراتشان چند فرد اهل قم داشتند و من عمو و عمه‌ای در قم دارم که در نهایت به این نتیجه رسیدن اگر این پرسوناژ نزدیک به لهجه تهران حرف بزند به کاراکتر کمک می کند که مشخص باشد او به شکل آریه‌ای در تهران زندگی می‌کند.

در این نشست که با توجه به نزدیکی به زمان شروع فیلم «سوفی و دیوانه» در ساعت ۲۳ خیلی کوتاه برگزار شد، محمودکلاری (فیلم‌بردار)، جهانگیر کوثری (تهیه کننده)، رضا داوودنژاد، سیما تیرانداز و ترلان پروانه (بازیگر)، پرویز آبنار (صدا بردار) و حسن حسندوست (تدوینگر) هم حضور داشتند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها