کد خبر: ۴۱۳۳۶۱
زمان انتشار: ۱۷:۴۹     ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: خدا نگاهی به این تیم جوان و یکدست دارد و مقتدرانه بازی کردیم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، علیرضا منصوریان پس از پیروزی مقابل ذوب آهن در نشست خبری گفت: خوشحالیم و مهم‌ترین کاری که در ابتدای نشست‌های خبری می‌توانم بکنم شکرگزاری است. خدا نگاهی به این تیم جوان و یکدست دارد و مقتدرانه بازی کردیم و به ذوب آهن احترام می‌گذارم یکی از سخت‌ترین بازی های فصل مان بود. ذوب آهن نقش بسزایی در رشد فوتبال کشورمان داشته است. از آذری تشکر می‌کنم که بخش اعظمی از ورزشگاه را به هواداران ما داد. کاری که به زیبایی فوتبال کمک کرد و آذری می‌توانست بیشتر از 10 درصد ورزشگاه را به هواداران ما ندهد. به هوادارانی که در روزهای سخت پشت سرمان ایستادند، به آنها تبریک می‌گویم . بازی ذوب آهن خیلی برای ما مهم بود بازی ذوب آهن بازی فرار بود به یک منطقه بزرگتر.

وی ادامه داد: فاصله مسابقات خیلی کم بود و گاهی فقط می‌توانستیم یک تمرین ریکاوری داشته باشیم. به همکارانم خسته نباشید می‌گویم. معتقد بودم وقتی به لحاظ بدنی این تیم به نقطه اوج برسد، شرایط خوبی خواهد داشت. تبریک می‌گویم به هواداران استقلال در هر کجای دنیا که هستند.

سرمربی استقلال در مورد اینکه روز گذشته با وجود اینکه به نشست خبری نرسید، تلفنی پاسخگوی سوالات بود، گفت: من وظیفه‌ام را انجام دادم. امیدوارم شرایطی باشد وقتی سرمربیان به نشست‌های خبری نمی‌رسند ساده‌ترین کار این باشد که صدایشان پخش شود. از دوستانمان در حوزه رسانه‌ای اصفهان هم تشکر می‌کنم. این ابتکار آقای بعیدی و زرندی بود. من بخش اعظمی از رشدمان در فوتبال را به شما رسانه‌ها مدیون هستیم و از شما رسانه‌های اصفهان هم تشکر می‌کنم.

وی در مورد مشکلی که در جریان بازی برای فرشید اسماعیلی و مجتبی حقدوست به وجود آمد عنوان کرد: وضعیت حقدوست یک مقدار نگران‌کننده شد. او چرخشی به راست داشت که مچش از ناحیه زیر قوزک درد گرفت. امیدوارم هرچه زودتر به تیم بازگردد. همیشه قبل از بازی دعایی برای تیم خودمان و حریف می‌خوانیم؛ چراکه دوست نداریم هیچ فوتبالیستی مصدوم شود. در فوتبال ایران فقط پهلوان زنده را عشق است. وضعیت اسماعیلی هم خطرناک نیست. او دو، سه روزه در جریان ریکاوری به تمرینات بازمی‌گردد.

منصوریان افزود: ما ۴ روز ۴ روز بازی می‌کنیم، در این شرایط با بازیکنان نباید مصدوم شوند یا اینکه ترکیب تیم را از ۱۱ نفر به ۲۰ نفر برسانیم. این پیغام من برای دوستانی است که می‌‌گفتند چرا استقلال فقط با ۱۱ بازیکن کارش را شروع نمی‌کند. تجربه آسیا را داشتم و می‌دانم در فشردگی مسابقات باید ساختار را حفظ کرد. شما ببینید علی قربانی بازی قبل یکی از ستاره‌های ما بود، اما شرایط طوری شد که امروز او از ابتدا درون زمین قرار نگرفت. همچنین این وضعیت را رابسون داشت که به جای او مجید حسینی بازی کرد. خیلی خوشحالم برای فرشید باقری که به تیم بازگشته است و واقعاً عملکرد مفیدی دارد. او یک مقطع از نظر روحی دچار مشکل شد اما شرایطی پیش آمد که مجاب به حفظ او شدیم و اکنون عملکرد خوبی دارد. تیم ما شرایطی دارد که حتی اگر بخواهیم از عظیم گوک کاپیتان تیم جوانان‌مان استفاده کنیم، ترسی نداریم. امیدواریم نه تیم ما و نه سایر نمایندگان ایران در آسیا بازیکنانشان دچار مصدومیت نشوند و این مسئله روی روند کیفی آنها تأثیری نگذارد؛ چراکه این تیم‌ها نماینده فوتبال ایران هستند و زیر لوای سه رنگ کشورمان به میدان می‌روند.

سرمربی استقلال در مورد اینکه ذوب‌آهن میانه میدان را از دست داده بود، گفت: مهدی رجب‌زاده و قاسم حدادی‌فر زوج بسیار خطرناکی هستند. چند مرتبه از این زوج ما ضربه خورده‌ایم. جابر انصاری را که به میدان فرستادیم، نیم‌نگاهی به ضدحمله داشتیم اما به او گفتیم صد درصد قاسم حدادی‌فر را مهار کند. حدادی‌فر بازیکن باتجربه‌ای است که پاس‌های طلایی می‌دهد. در بازی امروز هم رجب‌زاده با مهدی‌پور زوج خوبی بودند. مهدی‌پور هافبک دفاعی است که روزهای خوبی را با ذوب‌آهن پشت سر گذاشته است. ما بین رجب‌زاده و مهدی‌پور فاصله ایجاد کردیم، اما قرار نبود که مدام از این فاصله استفاده کنیم تا گلزنی کنیم. به ما فضا داده می‌شد، البته ذوب‌آهن فضای پشت دفاعش را به ما نمی‌داد. بازی سنگینی بود یک بازی معمولی نبود. در اولین نشست هم گفتم تیم قابل احترامی را بردیم.

وی در مورد اینکه می‌توانستند از روزبه چشمی در لیگ قهرمانان اسیا استفاده کنند، گفت: مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد، من در این مورد تحقیق کردم. استقلال از پنجره فیفا محروم شده است و مشخص نیست تا بعد از دوم فوریه محروم شده‌ایم یا قبل از آن و این پنجره تا کی برای ما بستیه است. برای روزبه چشمی فوق‌العاده ناراحتم او با ما تمرین کرد و به اوج آمادگی رسید. درتمرین از خیلی از بازیکنان ما بهتر کار کرد و ستون فصل گذشته استقلال بود. وقتی مطالب فیفا و AFC را کنار هم می‌گذاشتیم گفتیم نمی‌توانیم با حدس و گمان از چشمی استفاده کنیم و با اشتباهی بازی‌ها را ۳ بر صفر بازنده شویم، مگر اینکه فیفا به طور رسمی به ما نامه می‌زد یا ایمیل یا فکس می‌زد که می‌توانیم از روزبه چشمی استفاده کنیم.

منصوریان ادامه داد: چند وقت پیش در فدراسیون با یکی دو عزیز حرف می‌زدم، گفتم ما، پرسپولیس، ذوب‌آهن، سپاهان، همه با هم باید دست به دست هم بدهیم، زیرا در حقوق بین‌المللی فوتبال ضعیف هستیم. به فدراسیون پیشنهاد دادم یک سیستم آنلاین طراحی کند، نه سیستم آنلاین برای TMS، بلکه سیستم آنلاینی که روابط بین‌الملل فدراسیون با همه باشگاه داشته باشد، تا وقتی اتفاق رخ بدهد و اولین هشدار داده شود همه از آن مطلع شویم. باشگاه‌های ما حقوق و مربیان و بازیکنان خارجی را شوخی می‌گیرند، اما فیفا آن را شوخی نمی‌گیرد. شاید در کشورمان اگر استقلال و ذوب‌آهن بخواهند که دستمزد من و مجتبی حسینی سرمربی ذوب‌آهن را ندهند، مرجعی نباشد که ما بتوانیم برویم، پول‌هایمان را بگیریم. اما من و مجتبی چون عاشق فوتبال هستیم نمی‌گوییم مربیگری نمی‌کنیم و به کارمان ادامه می‌دهیم و این بدهی‌ها همین‌طور به سال‌های آینده منتقل می‌شود.

وی با اشاره به طلب کادر فنی و بازیکنان نفت از این باشگاه گفت: منتظر رأی حسن‌زاده رئیس محترم کمیته انضباطی درمورد باشگاه نفت هستیم و از او  انتظار داریم با همان سرعتی که در مورد سیدجلال حسنیی، رحمتی و کمال کامیابی‌نیا رأی داد با همان سرعت حق و حقوق ما را از نفت بگیرد و حسن‌زاده توانایی‌هایش را نشان بدهد. با همان سرعت ۲۴ یا ۲۵ ساعته یا حتی بیشتر. خیلی از کسانی که در کادر فنی نفت بودند، مثل محسن سیدی اکنون دیگر شغلی ندارند و مربیگری نمی‌کنند و شغل دومی هم ندارند. باید حق آنها داده شود. من نماینده آنها هستم. نماینده همه بازیکنان نفت هستم و حتی نماینده بازیکنان پرسپولیس که در نفت حضور داشتند. حق و حقوق آنها باید پرداخت شود. نفت و ذوب‌آهن بعد از استقلال و پرسپولیس باعث نشاط فوتبال ایران بودند و باید حق و حقوق بازیکنان نفت داده شود.


وی در پایان در مورد داوری گفـت: در مورد عملکرد داور در دربی هم قضاوت نکردم و حرفی نزدم فقط در یک صحنه حرف زدم که دیدم علیرضا فغانی آمد و استپ کردم. روی قولم هستم و در مورد داوری صحبت نمی‌کنم چرا که دوست ندارم یک روز داوران هم در مورد سیستم تیم ما صحبت کنند و بگویند چرا در سمت چپ از فلان بازیکن استفاده شده است. باید تمرکزمان به کار خودمان باشد. داور یعنی قاضی. وقتی قاضی رایی می‌دهد دیگر این تصمیم برگشت پذیر نیست.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها